У міжнародному трибуналі у Гамбурзі розпочались слухання позову України проти РФ щодо інциденту в Керченській протоці. Сьогодні обговорюється клопотання України про забезпечувальні заходи - негайне звільнення моряків і кораблів, - повідомляє адвокат Ілля Новіков.
Українську делегацію очолює заступник міністра Олена Зеркаль. Вона звертає увагу суду на суперечливість російської позиції: в цій справі РФ посилається на застереження про військові дії, а у внутрішніх судах заперечує, що був збройний конфлікт.
У частині фактів українські представники вказують, що російські кораблі відкрили вогонь по українським в той момент, коли ті йшли у відкрите море. Ці дії не були обумовлені захистом своїх територіальних вод.
Українські представники нагадують суду, що відповідно до принципів міжнародного права, навіть якщо іноземний військовий корабель порушує правила знаходження в прибережних водах, військова сила може застосовуватися тільки щоб примусити його піти, але не для того, щоб затримати.
Очікується, що трибунал ухвалить рішення щодо моряків до кінця травня, - повідомляє УНН.
Нагадаємо, у середині квітня Україна подала до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі, які були захоплені агресором 25 листопада 2018 року.
В ході цього нападу прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксира “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному море в порт Маріуполь в Азовському морі.
Після цього 24 українських моряків заарештували в Криму, а потім перемістили до СІЗО у Москві.