ПоддержатьУкраїнська

Президент Зеленський підписав закон щодо посиленого тестування на COVID-19

StopCor
StopCor

StopCor

Президент Зеленський підписав закон щодо посиленого тестування на COVID-19

Президент Зеленський підписав закон, який зокрема передбачає обов'язкове тестування людей з ознаками COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає "Hromadske".

Йдеться про документ "Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Зокрема документ передбачає обов'язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх людей з ознаками коронавірусної хвороби, а також тих, хто контактував з хворими на COVID-19.

Також обов'язковим буде тестування медиків, що працюють у медзакладах, які лікують людей з коронавірусом, поліцейських, нацгвардійців та інших осіб, що беруть участь у протиепідемічних заходах.

Крім цього, закон дозволяє залучити до протидії коронавірусу лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії — їх залучатимуть на волонтерських засадах.

"Міністерство охорони здоров'я України повинно регулярно оновлювати алгоритм тестування з узгодженням з рекомендаціями ВООЗ та Центру з контролю та профілактики захворювань США", — йдеться у повідомленні.

Рада ухвалила цей закон 7 травня.

Нагадаємо, у МОЗ також заявили, що вже наступного тижня в Україні можуть запустити масове тестування на антитіла до коронавірусу.

Другие новости