ПоддержатьУкраїнська

Рейтинг Зеленського залежить від розпуску Ради – експерт

StopCor
StopCor

StopCor

Рейтинг Зеленського залежить від розпуску Ради – експерт

Якщо президент Зеленський не відправить діючий парламент у відставку, роздратування суспільства почне знищувати його рейтинг.

 Володимир Зеленський Фото: Facebook

Таку думку висловив політичний експерт аналітичного центру "DemocracyHouse" Анатолій Октисюк під час чату на сайті "Главред".

За його словами, суспільний запит на проведення дострокових парламентських виборів дуже великий.

"Передусім це пов'язано з невдоволенням курсом, яким йде Україна. Люди не відчувають реформ і поліпшення, їм потрібно когось зробити винним у цьому", - вважає експерт.

Октисюк зазначив: якщо Зеленський хоче піти на другий президентський термін, він повинен розпустити цей парламент, інакше до кінця цього терміну його рейтинги будуть мінімальними.

"З точки зору його політичного виживання, це б був обґрунтований крок. Свіжа соціологія говорить про те, що близько 80% опитаних підтримують ідею дострокових парламентських виборів. З іншого боку, в разі дострокових виборів Зеленський послабить свої позиції, але зрештою до Ради потрапить всього чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, Європейська солідарність і Батьківщина. До того ж, якщо Зеленський налаштований на врегулювання конфлікту на Донбасі та внесення змін до Конституції, є сенс створювати коаліцію з ОПЗЖ", - прогнозує аналітик.

Октисюк також висловив думку, що місцеві вибори будуть "холодним душем" для Зеленського: Слуга народу програє їх. Запас стійкості влади буде зменшуватися.

"Є інформація, що після місцевих виборів буде оновлений уряд, але це не зможе суттєво змінити баланс сил. Тому Зеленському потрібно оновити нинішній непрофесійний парламент. Якщо він розпустить цю Раду і піде на дострокові вибори, рейтинги Зеленського підростуть до 35-40%", - резюмував експерт.

Другие новости