ПоддержатьУкраїнська

Розпалення ворожнечі і ненависті: телеканал "ZIK" перевірять через марафон "Реванш соросятні"

StopCor
StopCor

StopCor

Розпалення ворожнечі і ненависті: телеканал 'ZIK' перевірять через марафон 'Реванш соросятні'

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "ZIK" через анонс телемарафону "Реванш соросятні" з висловлюваннями, які мають ознаки розпалення ворожнечі і ненависті. Про це повідомляє "УП" з посиланням на повідомлення Нацради.

 Фото: Facebook

"Поширювані в анонсі лексеми мають ознаки прихованого заклику глядача до розпалення ворожнечі стосовно невизначеної соціальної категорії "соросята" та осіб за ознаками їх належності до громадянства США (приватних і посадових осіб) щодо яких телерадіокомпанія формує поведінку адресата мовлення, використовуючи методи мовленнєвого маніпулювання свідомістю, впливу на психіку глядача.

Вона формує у глядача бажання діяти або відчуття необхідності дій проти вказаних категорій і осіб за ознаками належності до цих категорій, розпалюючи до них відчуття ненависті через те, що, на думку керівництва телерадіокомпанії, саме вони винні у трагедіях українського народу із 2014 року", - йдеться у повідомденні.

В Нацраді вказали, що канал має "враховувати напружену ситуацію в Україні, пов’язану з багатьма викликами, які загрожують існуванню країни".

Також там зауважили, що деякі повідомлення можуть формувати негативний образ партнерів і союзників України в боротьбі з агресією Російської Федерації.

Телеканал перевірять на відповідність норм законів "Про телебачення і радіомовлення" і "Про інформацію", які забороняють заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, заклики до розв’язування війни або її пропаганди, пропаганди війни, насильства, жорстокості тощо.

Для довідки, телеканал "ZIK" у лютому 2020 року вже проводив марафон який називався "Тхне Соросом".

У червні 2019 року народний депутат від "Опозиційного блоку" Тарас Козак став власником телеканалу "ZIK".

У 2018 році батько нардепа Євгена Мураєва Володимир передав Козаку корпоративні права на телеканал "NewsOne".

Також нагадаємо, що Козак - давній соратник Віктора Медведчука. У грудні 2018 року він також став кінцевим бенефіціаром усіх шести телеканалів, що входять до групи "112 Україна".

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у самопроголошеного Лукашенка підготували санкції проти України.

Другие новости