ПоддержатьУкраїнська

Сандик: Лише завдяки громадським активістам місцеві вибори у Херсоні були прозорими

StopCor
StopCor

StopCor

Сандик: Лише завдяки громадським активістам місцеві вибори у Херсоні були прозорими

Цьогоріч херсонці підтримали на виборах херсонського голови кандидатуру Ігоря Колихаєва та не повелись на провокації, які організовував інший кандидат - відомий рейдерством та кримінальними справами Володимир Сальдо. Таку думку висловив 18 листопада під час круглого столу «Місцеві вибори-2020. Тенденції та уроки» в медіацентрі «СтопКор» Олександр Сандик, член Виконкому Херсонської міської ради.

 Олександр Сандик Фото: СтопКор

“У цих процесах на виборах було все - і двійники, негатив проти міського голови, який переміг. А що спрацювало у позитив? Була активна оцінка того, що відбувається онлайн, тобто громадська організація “Стоп корупції” останні кілька років грає знакову роль. Було багато ситуацій, коли саме цій організації довіряють. Ось наприклад, перед самими виборами рейтинг Сальда був 23%, а по першому туру вже був 17%, тобто, завдяки інформуванню ми зробили більш правильні вибори”, – зазначив він.

Сандик нагадав і про вибори в облраду та про новий політичний проєкт Володимира Сальда, названого на його честь.

“За попередніми даними, які були одразу після виборів - цей блок не пройшов, бо йому для цього потрібно було ще 800 голосів і буквально через кілька днів ця політична сила заявила, що їй не вистачає голосів. Після цього двоє учасників виборчого процесу подали заяву у суд, що за двома дільницям вибори були сфальсифіковані.

Двічі адмінсуд Херсона та апеляційний суд розглядали протоколи і двічі скасовували їх і, коли був скасований протокол обласної територіальної комісії, то комісія відмовилася виконувати рішення суду. Саме тоді політичні сили звернулися до ЦВК, це позитивний приклад її праці у цій ситуації, і ЦВК розпускає цю ТВК та призначає нову, і на сьогоднішній день цією комісією буде прийняте рішення.

На що я хочу звернути увагу? Що така послідовність подій не була б можлива без контролю громадських організацій. Якщо б всі мовчали, то все зробили б сфальсифіковані протоколи, а так наразі це питання розглядається і, сподіваюсь, що приймуть справедливе рішення”, – наголосив Сандик.

 Круглий стіл на тему: «Місцеві вибори-2020. Тенденції та уроки» в медіацентрі «СтопКор»

Він також додав, що там, де був контроль суспільства та громадських організацій, які не давали можливості жити “пройдисвітам” – то там виборчі процеси відбувались чесно та прозоро.

Другие новости