ПоддержатьУкраїнська

Скандальний суддя Глуханчук знов очолив Одеський окружний адмінсуд

StopCor
StopCor

StopCor

Скандальний суддя Глуханчук знов очолив Одеський окружний адмінсуд

Судова реформа фактично загальмована на рівні Вищої ради правосуддя, а корумповані служителі Феміди почуваються безкарними. Така нестабільна ситуація найболючіше впливає на окремі регіони, де історично процвітають справжні суддівські картелі. Як виглядає правосуддя по-одеськи? Дізнавалась Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=wpdIomu0I5U

Варто пригадати події 2017 року, коли правоохоронці зупинили водія дорогої автівки в нетверезому стані. Чоловік ледве тримався на ногах та відверто грубіянив патрульним. Бо, звісно ж, коли ти голова Одеського окружного адміністративного суду, закони тобі не писані.

За цей інцидент керманичу суду Олегу Глуханчуку всього лише винесли догану. Тобто його не лише не покарали, а й наприкінці 2019 року знову майже одноголосно обрали головуючим.

 За цей інцидент судді Глуханчуку лише винесли догану

Скандальний та впливовий – саме таку славу Глуханчук здобув у часи свого правління в суді. Його прізвище фігурує у справі НАБУ про незаконне збагачення та недостовірне декларування. Він був замішаний у резонансній історії щодо «продажу» тестових завдань на оцінювання своїм же колегам. І він досі ухвалює рішення в окружному адмінсуді.

«За цю ж людину голосували такі ж самі судді. Вони ж все це знають, вони все це чують, вони живуть в цьому місті. От я коли приходжу в цей суд, як ви вважаєте, я розраховую, що він дійсно буде справедливим?», – коментує адвокат Олексій Мельников.

Сам пан Глуханчук запевняє: Одеський окружний адмінсуд – один із кращих в Україні, де всім комфортно.

Та ось серед місцевих жителів про цей палац правосуддя ходить не найкраща слава, адже який керівник – такий і суд. Так само думають активісти Одеси, які ледь не щодня стикаються з його роботою.

Як зазначає голова ГО «Збережемо Одесу самі» Юрій Нікітін, досить поширеною є практика скасування рішень одіозних суддів в апеляційній інстанції. Проте, активісти наголошують: проблема не лише в голові суду, який, за словами одеситів , просто «зашкварився», а й у тих, хто його обирає.

Другие новости