
Найбільше уваги українські ЗМІ та користувачі соціальних мереж приділяють партії "Слуга народу". На другому місці "Європейська солідарність". Про це розповів український медіаексперт Олександр Чекмишев, на брифінгу щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ, що відбувся 5 липня в Українському кризовому медіа-центрі.

На третьому місці в розподілі уваги партія "Опозиційний блок". Почесне четверте та п’яте місця відповідно займають партія "Батьківщина" та партія "Голос". Це один із результатів медіамоніторингу в рамках проекту "Стоп політичній корупції", який з 12 червня розпочався за ініціативи ГО "Стоп Корупції".
Під час брифінгу доктор наук Олександр Чекмишев назвав також топ-8 маніпулятивних тем у цьогорічних парламентських перегонах. Їх, за словами експерта, було більше, але основні зводяться до: "повернення українських моряків; повернення Росії до ПАРЄ; ноти МЗС, яку не погодили з президентом; визволення 4-х українців завдяки Віктору Медведчуку".

Під час парламентських виборів застосовують як нові маніпулятивні техніки, так і всім відомі. Керівник правозахисного сектору "Стоп корупції" Ігор Бондарчук розповів про "подарунки", які й досі роздають потенційним виборцям.
"У Житомирській області надалі продовжують розносити "пакетики щастя", в яких є такі складові, як гречка, олія, оцет, згущене молоко, лавровий лист, перець і так далі. Це набір, який люди надалі можуть якось використати, та попри це, вони не розуміють, що беручи його, вже сприяють підкупу", – зазначив він.

Регіональний редактор "Стоп корупції" Марина Супрун приділила окрему увагу ситуації на Донеччині.
"Регіональні активісти зафіксували дещо тривожну ситуацію, яка склалась у 51 виборчому окрузі. За даними ЦВК, там проживає понад дві тисячі людей, а по факту - лише 500 мешканців. Усього там зареєструвались 26 кандидатів у народні депутати (серед них і Надія Савченко). Очевидно, що підкуп або маніпуляції по відношенню до цих п'ятиста виборців можуть провести людину в Раду і за допомогою лише півсотні голосів на 5 років дозволити стати народним обранцем, виконувати функції народного депутата України. Наші активісти зауважують на необхідності приділити особливу увагу моніторингу виборчих процесів у цоьму регіоні", – наголосила вона.

Більше інформації про перебіг дослідження щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ ви можете прочитати на інформаційному порталі "СтопКор" в розділі "Стоп політичній корупції".