ПоддержатьУкраїнська

Снєгирьов: Кримську платформу слід відкривати гімном України, а не піснею Джамали

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

Снєгирьов: Кримську платформу слід відкривати гімном України, а не піснею Джамали

Кримська платформа – нова парадигма повернення півострова чи красива картинка для ЗМІ: що нового вона може дати суспільству понад ті майданчики, що вже були використані протягом останніх років? В етері «4-го каналу» своїми думками з цього приводу поділився громадський діяч, голова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

«За 7 років дійсно фактично так нічого і не було зроблено. Але, на мій погляд, відкривати Кримську платформу було варто гімном України. Я з глибокою повагою ставлюся до трагедії кримськотатарського народу, зокрема депортації 1944 року. Але якщо ми говоримо, що окупований Крим є невід’ємною частиною суверенної незалежної України, то варто все ж відкривати подібний міжнародний форум (представницький, я зауважу, де будуть представлені 35 іноземних країн) гімном України», – вважає пан Дмитро.

 23 серпня в Києві відбудеться установчий саміт Кримської платформи Фото: УНІАН

На його думку, це був би чіткий сигнал як нашим закордонним партнерам, так і Росії, що Крим – це Україна. І, відповідно, сама роботу форуму має бути спрямована на пошук шляхів деокупації, повернення Криму в економічне, політичне та культурне лоно України.

«Організаторами акцент зроблено на проблематиці кримськотатарського народу. Понад те, в основу ставиться питання про те, що це – корінний народ, і він позбавлений можливості створення національної автономії. Але, як на мене, головною проблемою є наявність досі неврегульованого статусу АРК. Ми все ж є державою, де не перебачено будь-якого автономного статусу – варто було б починати з цієї політичної колізії», – зазначає експерт.

 Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Він також висловив сподівання, що в рамках представницького форуму будуть запропоновані конкретні кроки щодо деокупації Криму, але зауважив, що не можна розглядати суто дипломатичні шляхи.

«Натомість Україна щоразу наполягає, що питання повернення деокупованих територій може розглядатися лише в площині політико-дипломатичних перемовин. Мені здається, враховуючи значну концентрацію Збройних Сил Росії на території анексованого півострова – а наразі йдеться приблизно про 35 тисяч бойовиків – навряд чи Росія погодиться добровільно залишити ці території», – підкреслив Снєгирьов.

«Позиція американських та європейських партнерів більш-менш зрозуміла. На порядку денному – врегулювання ситуації на Сході України. Нас будуть примушувати до використання формули Штайнмаєра. І лише потім на порядку денному постане кримське питання. І ми робимо величезну помилку, розділяючи питання деокупації ОРДЛО і питання Криму», – додав він.

Другие новости