ПоддержатьУкраїнська

США не візьмуть з України грошей за певну летальну зброю

StopCor
StopCor

StopCor

США не візьмуть з України грошей за певну летальну зброю

Марі Йованович заявила, що Україні не доведеться купувати зброю у США. Так, деяку Вашингтон надасть безкоштовно. 

Новину передає "Преса України".

Посол США в Україні Марі Йованович підтвердила, що американська сторона готова надати українській оборонну допомогу. За її словами, цей процес вимагає певних узгоджених з Конгресом кроків. Яких саме, вона не уточнила.

"У нас, як і в Україні, є певна процедура - для реалізації цих рішень ми повинні проінформувати Конгрес про те, як це все буде зроблено. І тільки пройшовши цю процедуру, приступити до реалізації", – розповіла Йованович.

Американський посол наголосила, що поставки зброї здійснюватимуться від уряду її країни. Вона також наголосила, що платити за це Києву не доведеться.

"Зараз ми говоримо про оборонну допомоги, яка надається Україні від уряду Сполучених Штатів. Комерційні контракти та комерційні продажі - це зовсім інше питання", – додала Йованович.

Про те, яка саме зброя буде передана Україні безкоштовно, наразі невідомо. Як повідомлялось раніше, США нададуть Україні 35 пускових установок і 210 ракет Javelin. Однак у США наголосили, що Javelin на фронті не буде, оскільки цими установками можуть заволодіти російські найманці. В результаті останні зможуть їх використати не лише проти українських бійців, а й проти американських.

Другие новости