ПоддержатьУкраїнська

США закликає Росію звільнити всіх несправедливо затриманих кримських татар

StopCor
StopCor

StopCor

США закликає Росію звільнити всіх несправедливо затриманих кримських татар

Очільник місії Сполучених Штатів Америки при ОБСЄ Джеймс Гілмор під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ порівняв сталінську депортацією кримських татар і сучасні репресії РФ у Криму.

Про це 15 травня повідомляє "Укрінформ", передає "Тиждень.ua".

"З наближенням 18 травня річниці сталінської масової депортації у 1944 році майже 200 тис. кримських татар з Криму, ми згадуємо жертв цього жорстокого акту. Через 76 років жорстокі репресії з боку Росії проти опонентів окупації змусили десятки тисяч кримчан покинути півострів, а сотні інших були депортовані як "іноземці" після відмови прийняти нав'язане їм російське громадянство. У результаті багато кримських татар вдруге в житті опинилися у примусовому вигнанні зі своєю батьківщини владою у Москві", - зазначив Гілмор.

Американський посол також підкреслив, що ситуація в Криму вимагає від них постійної уваги.

"Останніми тижнями ми звертали вашу увагу на порушення Росією міжнародного права, включаючи призов 3300 молодих кримчан. Окупаційна влада щодня обмежує права кримчан через утиски та ще гірше. Ми приєднуємось до інших членів міжнародної спільноти, закликаючи Росію звільнити всіх несправедливо затриманих і повернути їх додому та до їх сімей", - наголосив Гілмор.

Нагадаємо, що США надали Україні допомогу загальною вартістю понад 25 мільйонів доларів для використання у зоні Операції об'єднаних сил.

Другие новости