ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, коли законопроекти про КСУ розглянуть у Раді

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, коли законопроекти про КСУ розглянуть у Раді

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів, що законопроекти направлені на вирішення ситуації із Конституційним судом можуть з'явитися у порядку денному Верховної Ради з 15 грудня, передає "RegioNews" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

 Фото: Арахамія / facebook

Про це Арахамія заявив у суботу перед спільним засіданням керівництва парламенту, уряду і лідерів фракцій.

"Я думаю, що на наступному пленарному тижні (з'являться в порядку денному законопроекти про КС - ред.). На цьому пленарному тижні цього немає в порядку денному", - зазначив Давид Арахамія.

Нагадаємо, 27 жовтня 2020 року КС прийняв рішення, яким визнав неконституційними ряд положень закону "Про запобігання корупції" та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд, зокрема, резюмує, що законодавець "не дотримувався принципами справедливості і пропорційності, як елементами принципу верховенства права", а таким чином ст.366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України суперечить ч.1 ст.8 Основного закону країни.

У зв'язку з цим президент Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками цього засідання в терміновому порядку було зібрано засідання Кабінету міністрів України в Офісі президента. Кабмін на позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО своїм розпорядженням зобов'язав Національне агентство по запобіганню корупції невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

Керівник робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та вдосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи Конституційного суду, глава комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський (фракція партії "Слуга народу") повідомив, що робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційного кризи планує підготувати до реєстрації три законопроекти, головні напрацювання представить до 1 грудня.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, обміну утримуваними до Нового року не відбудеться.

Другие новости