ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, скільки українців постраждало від агресії Росії

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, скільки українців постраждало від агресії Росії

Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив про те, що через агресію РФ постраждали 9,5 млн українців. При цьому 14 тис. українців загинули через війну в Донбасі. Про це передає "Інтерфакс-Україна".

 Фото: Цензор.НЕТ

"На сьогоднішній день 9,5 млн громадян України постраждали через дії РФ. Через цю війну так чи інакше пройшло вже близько 7 млн українців - саме стільки громадян проживали в Донецькій і Луганській області до початку цього військового конфлікту. Близько половини жителів Донецької і Луганськоъ області перебувають за межами своїх власних будинків, своєї землі, тому що змушені були тікати від цієї війни", - заявив Резніков під час Спеціального київського безпекового форуму в п'ятницю.

Він також додав, що близько 2,5 млн українців є жертвами анексії Кримського півострова. При цьому громадяни України, які залишилися в Криму, страждають від релігійних, політичних, національних утисків.

"На сьогоднішній день, по суті, всі громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму. Близько 300 тис. українців пройшли через примусову російську паспортизацію лише в окупованому Донбасі, і в Криму, за нашими даними, це торкнулося 90 % населення", - розповів Резніков, передає "ZN.UA".

За словами віцепрем'єра, учасниками бойових дій в Україні стали близько 420 тис. громадян.

"За нашою інформацією, тільки на територіях, які ми контролюємо, як уряд, сьогодні 14 тис. українців вже загинули в цій війні", - додав Резніков.

Міністр вказав на те, що економічні втрати від російської агресії також є численними. Він нагадав, що експерт Atlantic Council Андерс Аслунд оцінив обсяг втрат від російської агресії в Криму і в Донбасі в майже $100 млрд, а Віденський інститут економічних досліджень підрахував, що на мінімальне відновлення Донбасу знадобиться $21-22 млрд.

За словами Резнікова, єдиним варіантом здійснення цього завдання є перезапуск економіки, який можуть допомогти здійснити тільки інвестори.

"Подолання наслідків війни триватиме мінімум одне покоління, не менше 25 років після настання миру, після початку деокупацію", - підкреслив віцепрем'єр.

Раніше повідомлялося про те, що Міністерство соціальної політики зареєструвало майже 1,5 мільйона переселенців з незаконно анексованого Росією Криму та окупованої частини Донбасу.

При цьому прокуратура Луганської області створила реєстр осіб, які постраждали від збройної агресії Росії проти України. Повідомлялося, що в нього планували вносити інформацію про фізичних та юридичних осіб, які постраждали від злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях або пов'язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Данілов заявив, що незабаром можливе введення до Білорусі російських військ.

Другие новости