ПоддержатьУкраїнська

Свавілля від колекторів: чому в Україні складно відстояти право на проголошення банкрутства 

StopCor
StopCor

StopCor

Свавілля від колекторів: чому в Україні складно відстояти право на проголошення банкрутства 

Багато людей в Україні стали жертвами мікрофінансових організацій (МФО), які дають людям “швидкі кредити” з процентною річною ставкою від 500% до 1900%, що заганяє людей у боргову яму. Але в Україні є законні підстави, які дозволяють звільнитися від сплати цих величезних кредитів та нарахування штрафів - процедура банкрутства. Що з нею не так та чому вона не працює в Україні? Про це редакції “СтопКору” розповів заступник директора з організаційних питань юридичної компанії “Звільнимо” Олег Болотський.

 Фото: erece.org

Про мікрофінансові організації та діяльність колекторів.

Багато громадян України користуються послугами МФО та беруть швидкі онлайн-кредити, які з часом заганяють їх у боргову яму, бо процентна ставка таких кредитів - 500%-1900% річних. Звичайно, багато українців не можуть сплатити такі величезні суми, що змушує кредиторів використовувати послуги колекторів, які жорстоко “вибивають борги”.

“Колекторська діяльність відома тим, що вони морально тиснуть на боржника та його оточення. Були такі випадки, коли ці люди створювали “еротичні колажі” з боржниками та поширювали їх у мережі, а через подібну їхню діяльність в Україні зафіксовані навіть випадки самогубства”, - розповів Болотський.

Разом з цим він додав, що кожен другий українець перебуває за межею бідності, тобто банкрут.

Чому в Україні дуже складно захиститися від МФО та проголосити себе банкрутом.

Ще на початку 2019 року тодішній президент Петро Порошенко підписав Кодекс України з процедури банкрутства, який дозволяє фізичним та юридичним особам оголосити себе банкрутом та звільнитися від сплати боргів, а вже у жовтні того ж року Кодекс набрав чинності. Але юрист зазначив, що він сирий та недороблений, додавши, що у сусідній Росії кожен рік приймається 100 000 рішень про банкрутство, а в Україні за рік успішно закрили всього три справи.

 Фото: Скріншот

По-перше, для початку процедури банкрутства фізична особа або сам кредитор повинен внести авансовий платіж (винагорода арбітражного керуючого - ред.) - 34 050 гривень на рахунок суду, чого не можуть собі дозволити люди, які вже перебувають у борговій ямі. Разом з цим їм доведеться додатково оплачувати юристів та адвокатів. Саме через це ми пропонуємо розбити цю суму помісячно на час судових розглядів, тобто 11 350 грн на місяць”, - розповів юрист.

Також він додає, що юридична компанія “Звільнимо” проводила соціологічне опитування серед арбітражних керуючих, які готові працювати за умовами розстрочки, але суди відмовляються відкривати справи до повного авансового платежу та посилаються на закон.

“По-друге, за статистикою, в країні почастішали випадки банкрутства одразу цілих сімей, але чинне законодавство не дає змоги проголосити одразу цілу сім'ю банкрутом. Саме через це необхідно внести зміни та дозволити подавати заяви про неплатоспроможність одразу всіх членів сім'ї”, - додав Болотський.

Варто зазначити, що такі юридичні компанії, як “Звільнимо”, займаються захистом боржників у судах та дозволяють їм домогтися справедливості у своїх справах та зупинити терор з боку самих мікрофінансових організацій та колекторів.

Також, за словами юриста, їхня організація намагається просунути ці поправки до Кодексу, щоб послуга про оголошення себе банкрутом стала доступною для всіх.

Подробиці про діяльність юридичної компанії “Звільнимо” можна дізнатися на їхньому сайті.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у ЄС очікують на новий рівень співпраці з новим президентом США Байденом.

Другие новости