ПоддержатьУкраїнська

Треба не поспішати для самопіару, а дотримуватись процедур КПК – адвокат про перспективи притягнення Скосаря до відповідальності

StopCor
StopCor

StopCor

Треба не поспішати для самопіару, а дотримуватись процедур КПК – адвокат про перспективи притягнення Скосаря до відповідальності

Резонансну справу щодо грандіозного хабара екснардепа Скосаря може бути поновлено: НАБУ спрямувало відповідний запит до САП. Щоправда, зробити все швидко суто процедурно буде важко: слідчому варто добре попрацювати навіть над повторно відкритим кримінальним провадженням, щоб винуватець все ж таки був притягнутий до відповідальності, вважає адвокат Олексій Баганець.

https://www.youtube.com/watch?v=cFVz8fEPTGk&t=254s

"Якщо мати на увазі, що парламент обраний на 5 років, то може протягом п'яти років будуть якісь результати в частині боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади. Сказати, наскільки це реально швидко? Я особисто сумніваюся як спеціаліст", – коментує пан Олексій.

Юрист зауважує: притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка звинувачується у вчиненні корупційних діянь – це складна процедура, виписана в Кримінально-процесуальному кодексі України.

Протягом 5 років можливі результати у боротьбі з корупцією - Олексій Баганець

Для цього існує ціла законодавча база: потрібно орієнтуватися і на Конституцію України, і на Європейську конвенцію прав людини, і на судову практику Європейського суду з прав людини.

"Наші правоохоронці, зокрема й антикорупціонери, часто забувають про це, або не думають, поспішають з метою самопіару, або не вміють, тобто вони не дотримуються вимог КПК про те, що докази винуватості таких осіб потрібно збирати суворо згідно з вимогами процедур, виписаних Кримінальним кодексом", – наголошує адвокат.

До речі, очільник САП, пан Холодницький пообіцяв, що обов’язково відповість на запитання "СтопКору", щойно повернеться з відпустки. Тому поки будемо чекати й стежити за перезапуском правоохоронної системи.

Другие новости