ПоддержатьУкраїнська

"Це підстава для того, щоб НАБУ відкрило провадження", – в "Голосі" прокоментували гучну справу Скосаря

StopCor
StopCor

StopCor

'Це підстава для того, щоб НАБУ відкрило провадження', – в 'Голосі' прокоментували гучну справу Скосаря

Справу скандального екснардепа Скосаря можуть розглянути в НАБУ після відповідного звернення, яке відповідало б положенням Процесуального кодексу. Про це сказав народний депутат України, заступник голови партії "Голос" Ярослав Юрчишин в коментарі "СтопКору".

 Є підстави звернутись до НАБУ – народний депутат Ярослав Юрчишин про справу Скосаря

"Згідно з положенням чинного Процесуального кодексу, заяву про злочин може написати громадянин. Ви зі свого боку оперуєте фактами щодо публічного визнання, що кошти отримувались для потрапляння в політичну силу, а потім один із чиновників-правоохоронців, пов’язаний з цією силою, закрив справу. Можна резюмувати, що між цими двома діями є зв’язок, а відповідно – і зловживання службовим становищем. Це є підставою для того, щоб через заяву про злочин звернутись до НАБУ і відкрити цю справу. НАБУ зобов’язане впродовж 24-х годин після надходження заяви про злочин, якщо міститься належне обґрунтування, зрештою, якщо не міститься – внести це в відповідний реєстр розслідувальних справ. Це цілком логічно", – зазначив він, коментуючи факт закритого провадження у справі Скосаря.

Нагадаємо, екснардеп Скосар зізнався в прямому ефірі, що заплатив 6 млн доларів за посаду народного обранця. Після цього у 2015 році була порушена кримінальна справа. У січні 2016 року справу передали до НАБУ, проте САП визнала її як непідслідну антикорупційному бюро та повернула до Генеральної прокуратури. Однак тодішній перший заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук закрив справу.

Саме тому "СтопКор" подав заяву до Національного антикорупційного бюро України з вимогою поновити кримінальне провадження. НАБУ зі свого боку направило наше звернення і в інші правоохоронні органи, тож чекаємо на подальший розвиток резонансної справи.

Подробиці справи дивіться в ексклюзивному розслідуванні.

Другие новости