ПоддержатьУкраїнська

Творцями вірусу "NotPetya" є російські військові – The Washington Post

StopCor
StopCor

StopCor

Творцями вірусу 'NotPetya' є російські військові – The Washington Post

У ЦРУ встановили, що атака вірусом "NotPetya" – це справа рук РФ. Стало відомо, хто саме створив вірус, який завдав значних збитків Україні.

Новину повідомляє Washington Post, передає "Преса України".

Впливове американське видання опублікувало статтю, у якій йдеться про вірус "NotPetya", який атакував Україну у минулому році. Стало відомо, що за кібератакою стояли військові Росії. До такого висновку дійшли у ЦРУ.

У засекречених доповідях ЦРУ зазначено, що американська розвідка схиляється до думки, що вірус "NotPetya" створила військова розвідка Головного розвідуправління Росії (ГРУ). Так, багато фактів вказують на це.

Як зазначається, вірус, який мав на меті підірвати фінансову систему України, також торкнувся Данії, Індії та США. Однак найбільшої шкоди він наробив саме в українській державі, де внаслідок кібератаки були знищені дані з комп'ютерів фінустанов, енергетичних компаній, аеропортів та високопоставлених держслужбовців. Таку думку висловив засновник фірми з кібербезпеки Rendition Infosec Джейк Вільямс.

У The Washington Post наголосили, що у ЦРУ вирішили цю інформацію не коментувати. Видання також відзначає, що ціль Україна є досить очевидною, адже на сході йде російсько-українська війна, а півострів Крим окупували російські найманці.

Роберт Ханніган, екс-глава британського агентства розвідки GCHQ, зауважив, що дії Росії у кіберпросторі можна розцінювати як зростаючу агресію.

"Це частина ширшої доктрини "гібридної війни" на ряду з традиційними військовими засобами. Мета Кремля очевидна – регіональне домінування", – наголосив він.

Другие новости