
19 липня, у столиці відбудеться четвертий фінальний брифінг щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ під час парламентської виборчої кампанії 2019 року, в рамках всеукраїнського проекту "Стоп політичній корупції".

Спікери заходу:
- Роман Бочкала, координатор ГО "Стоп корупції";
- Олександр Чекмишев, професор Інституту журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка;
- Олена Шабуніна, виконавчий директор платформи медіа моніторингу "Semantrum";
- Сергій Хникін, голова Марганецького відокремленого осередку ГО "Стоп корупції" (Дніпропетровська область);
- Антон Нечипуренко, керівник служби розвитку клієнтського успіху платформи медіа моніторингу "Semantrum".
Як зазначають організатори, на брифінгу професор Олександр Чекмишев презентуватиме попередні підсумки моніторингу ЗМІ, під час парламентських виборів та рекомендації для виборців як зробити усвідомлений вибір під час голосування. Виконавчий директор Платформи «Семантрум» Олена Шабуніна і керівник служби розвитку Антон Нечипуренко розкажуть про технічні аспекти забезпечення автоматизованого збору і обробки великих обсягів даних в ЗМІ. Це дало можливість провести дослідження щодо поширення маніпулятивної інформації під час виборів, виявлення політичних трендів, джерел інформації, тональності і тематики повідомлень у ЗМІ, а також чітких кореляцій між політичними партіями та певними ЗМІ.
Координатор ГО “Стоп корупції” Роман Бочкала повідомить про загальну ситуацію у регіонах України щодо порушення виборчого законодавства і використання маніпулятивних технологій, під час парламентських виборів.
Зазначимо, що моніторинг також здійснює мережа місцевих громадських активістів, що складається більше ніж з 50 осередків у різних областях України. Раніше ситуацію в регіонах на брифінгах представили представники Сходу, Заходу та Центру України.
19 липня, голова Марганецького відокремленого підрозділу ГО “Стоп корупції” Сергій Хникін представить на брифінгу Дніпропетровщину та повідомить про масові порушення виборчого законодавства на 40 виборчому окрузі. Там спостерігаються систематичні факти непрямого підкупу виборців (наприклад, безкоштовні концерти з агітацією за кандидата, безкоштовні атракціони для дітей з символікою кандидата), розміщення політичної реклами у непередбачених місцях, масове поширення дезінінформації, чуток і пліток у соціальних мережах і новостворених сайтах та блогах, спрямованих проти певних кандидатів.
Початок відкритого для журналістів заходу об 11:30, за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 2 (Український кризовий медіа-центр). За додатковою інформацією звертайтеся до Леоніда Волошенка [email protected] або за телефоном +38 050 164 66 17.
Детальніше про проект – на спеціальній сторінці stopfake.