ПоддержатьУкраїнська

У Києві відкрили сквер на честь розвідника Шаповала: боротьба за цю ділянку тривала три роки

StopCor
StopCor

StopCor

У Києві відкрили сквер на честь розвідника Шаповала: боротьба за цю ділянку тривала три роки

У Києві на Солом’янці відкрили сквер на честь загиблого героя-розвідника ЗСУ Максима Шаповала. В урочистостях взяли участь місцеві жителі, побратими військового, представники столичної влади на чолі з мером Кличком і громадські активісти, які спільно з громадою протягом трьох років захищали цю земельну ділянку від забудови.

 Фото: СтопКор

«Дуже приємно зараз бачити громадськість Солом'янського району, багато працівників мерії. Особливо приємно бачити побратимів, людей у військовій формі, які дають присягу. Але кожен знає: коли даєш присягу — ти присягаєш, якщо потрібно, віддати життя Батьківщині. Сьогодні ми відкриваємо сквер. І наш обовя'зок —

віддати шану кожному захиснику Батьківщини. Особливо, якщо він віддав найдорожче —

своє життя», – зауважив на відкритті мер міста Києва Віталій Кличко.

 Фото: СтопКор

Журналіст та координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала згадав, як на цій ділянці збиралися збудувати ТРЦ і «розпальцьовані хлопці» були впевнені, що ніхто не завадить їхнім планам. Але місцеві жителі за підтримки громадських активістів та сприяння місцевої влади відстояли сквер.

«Він завжди брав на себе відповідальність, його хлопці, його підрозділ завжди знав, що вони за надійною спиною, за надійним плечем. Таких як він доля дарує дуже рідко. Ця людина — одна на мільйон, і я хочу сказати, що дуже важливо, що сьогодні ми відкриваємо цей сквер його пам'яті. Бо, власне, що таке пам'ять? Вона живе у наших спогадах, думках, словах», — сказав під час відкриття військовий кореспондент та координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

 Фото: СтопКор

Київрада своїм рішенням присвоїла скверу на Повітрофлотському проспекті, 11-13 у Солом’янському районі ім’я Максима Шаповала – Героя України (посмертно). Про це за результатами засідання повідомили місцеві жителі, які кілька років відстоювали сквер і захищали земельну ділянку від незаконної забудови.

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

Улітку 2018 року Київська місцева прокуратура №9 заявила позов до Господарського суду столиці про розірвання договору оренди та повернення у користування киян земділянки на проспекті Повітрофлотському у Солом'янському районі Києва.

Ця земділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу.

Зазначалося, що будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році, однак станом на той момент будівельні роботи навіть не були розпочаті, що є підставою для дострокового розірвання договору оренди та припинення права користування землею цим товариством.

Місяць тому на ділянці розпочали будівельні роботи та активне облаштування скверу.

Нагадаємо, співробітник Головного управління розвідки Міноборони Максим Шаповал загинув вранці 27 червня 2017 року в Києві в результаті підриву автомобіля.

7 вересня вдова Шаповала отримала від тодішнього президента України для розвідника звання Героя України посмертно, орден "Золота зірка".

Другие новости