ПоддержатьУкраїнська

У Конституційному суді майже 50 нардепів від ОПЗЖ вимагали повернути недоторканність

StopCor
StopCor

StopCor

У Конституційному суді майже 50 нардепів від ОПЗЖ вимагали повернути недоторканність

8 жовтня Конституційний суд України розглядав подання 49 нардепів від "Опозиційної платформи". Основні вимоги – повернути недоторканність, не декларувати осіб, з якими проживають, та заборонити моніторинг способу життя. Про це в коментарі «СтопКору» розповіла постійний представник ВР України в Конституційному суді Ольга Совгиря.

 Фото: СтопКор

«Оскаржується сам факт декларування майна суб'єктами, які здійснюють функцію від імені держави або місцевого самоврядування. Суб'єкти на касаційне подання вважають, що це втручання в особисте і сімейне життя. Потім оскаржується потреба у визначенні здійснення моніторингу способу життя суб'єктів декларування у випадку, коли є сумніви щодо тієї інформації, яка наведена в деклараціях.

Потім оскаржується такий захід відповідальності як стягнення в дохід держави необґрунтованих активів, якщо є сумніви в тому, що суб'єкт декларування набув активи в законний спосіб.

Також оскаржується те, що коли суб'єкт декларування вказує певні правочини (наприклад, про отримання медичних послуг), то це може бути підставою для розкриття медичної таємниці.

 Ольга Совгиря Фото: СтопКор

Потім оскаржується необхідність декларування майна в тому випадку, коли особа-декларант майна не пов'язана сімейними відносинами з тією особою, з якою вона постійно проживає.

І це також, в принципі, можливість застосування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення як таке. Це та ситуація, яку ми вже мали в Конституційному суді в березні 2019 року», – наголосила вона.

Совгиря також зазначила, що не підтримує Конституційне подання, оскільки фактично в ньому оскаржується законодавство, яке становить всю антикорупційну платформу в Україні.

 Фото: СтопКор

На думку голови правління ГО «Стоп корупції» Ігоря Бондарчука, подібні подання є апріорі протиправними й суперечать нормам демократичного суспільства.

«Організація «Стоп корупції» також залучена в якості учасника усного провадження Конституційного суду України зі своєю експертною думкою. Щодо оскаржень нардепів, які мають розглядатися, то ми вважаємо, що вони апріорі є протиправні і потрібно навпаки ще більше посилювати Антикорупційне законодавство та створювати передумови для виявлення, висвітлення і зупинення зловживань, фактів корупції або надмірного збагачення», – зауважив він.

 Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

Бондарчук також додав, що організація, яку він представляє, готова до співпраці та ефективної взаємодії з антикорупційними органами.

Другие новости