ПоддержатьУкраїнська

У КВУ заявили, що всеукраїнське опитування на виборах суперечить закону

StopCor
StopCor

StopCor

У КВУ заявили, що всеукраїнське опитування на виборах суперечить закону

У Комітеті виборців України повідомляють, що занепокоєні анонсом всеукраїнського опитування на місцевих виборах 25 жовтня, про яке розповів президент Володимир Зеленський. За їх словами, подібна ініціатива суперечить закону.

 EPA/TATYANA ZENKOVICH

Про це пише РБК-Україна з посиланням на пресслужбу КВУ.

"Процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом", - сказано у повідомленні.

У КВУ вказують на незрозумілість того, які саме юридичні механізми можуть використати для проведення таких опитувань: хто проводитиме опитування, як визначатимуться питання, як відбуватиметься процедура голосування, опитування проводитиметься у приміщеннях виборчих дільниць чи за їх межами, які юридичні наслідки матимуть результати опитування.

"У разі залучення до проведення опитування членів дільничних виборчих комісій – це суперечитиме чинному законодавству. Виборчий кодекс чітко передбачає набір процедур, які використовуються під час проведення голосування на місцевих виборах та визначає повноваження членів виборчих комісій", - зазначається у повідомленні.

Комітет також звертає увагу, що до дня голосування залишається 12 днів, а будь-яке додаткове навантаження на членів комісій потенційно може заблокувати виборчий процес.

"Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники та опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян", - вказано у повідомленні.

КВУ наголошує, що у теперішніх умовах дотримання цих базових правил є неможливим і може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Зеленський анонсував всеукраїнське опитування на місцевих виборах 25 жовтня.

Другие новости