
Перше в Україні масштабне дослідження передвиборчих маніпуляцій "СтопКор" запустив у рамках проекту "Стоп політичній корупції". Пошук маніпулятивних методів у передвиборчій кампанії був дійсно унікальним. Але ми ним не обмежились.
Керівник правозахисного департаменту ГО "Стоп корупції" Ігор Бондарчук підкреслює: організація щодня фіксує порушення за допомогою осередків, яких уже є 55 по всій Україні. "Крім того, що на регіональному рівні це фіксується, до офісу стікається інформація і ми її також ретранслюємо", – додає Ігор.
https://www.youtube.com/watch?v=lsLKFUkfcW4
"Проект "Стоп політичній корупції" ми запустили ще напередодні президентської кампанії. Наша мета була в тому, щоб знизити рівень маніпуляції, рівень правопорушень, адмінресурсу, підкупу тощо", – згадує координатор проекту "Стоп корупції" Роман Бочкала.
Наявність осередків по всій країні дала змогу оперативно фіксувати чи не найнахабніші порушення. Зокрема, на Черкащині у Прилуках, на скандальному 210-му окрузі представники одного з кандидатів здійснили напад на знімальну групу, що фіксувала спробу підкупу виборців.

А на Донеччині у тренді були махінації з виборчими комісіями та фейковими рейтингами. Йдеться про так звану громадську організацію "Виборча платформа "Досвід".
"Вона робить моніторинг і звітує. Звітує в тих виданнях, які фактично співпрацюють з кандидатом. І от ця звітність не збігається з тим, що дають незалежні моніторинги. Але дуже впливає на виборця", – наголосив голова відокремленого підрозділу "Стоп корупції" у Святогірську Донецької області Володимир Рибалкін.
Докладніше про це: "Нові обличчя" чи політичні "хамелеони": якою буде Верховна Рада 9-го скликання