ПоддержатьУкраїнська

У разі перемоги Трамп може укласти “велику угоду” з Путіним, – експерт-міжнародник

Питэр Залмаев
Питэр Залмаев

Американский политолог, директор международной некоммерческой организации «Евразийская демократическая инициатива» (Нью-Йорк).

У разі перемоги Трамп може укласти “велику угоду” з Путіним, – експерт-міжнародник

Президент Володимир Зеленський після політичного скандалу з Трампом, який стався позаминулого липня, хоче, щоб про Україну всі забули. З іншого боку, в Україні досить велика частина політиків, експертів та й населення загалом підтримують Трампа і вважають його кандидатуру кращою альтернативою.

 Ілюстрація: СтопКор

Варто пам'ятати, що при Трампі було прийнято рішення Конгресом дати Україні летальну зброю, а саме – ПТРК “Джавелін” і саме тому для неабиякої частки українців неочевидним є той факт, що Байден таки кращий для України.

Інше питання – як буде поводитися Дональд Трамп щодо України, якщо виграє вибори?

Річ у тім, що дотепер заміни останньому послу США в Україні Марії Йованович не було знайдено. Що я маю на увазі? Нині цю посаду обіймає тимчасова людина, і я підозрюю, що мстивий і злопам'ятний Трамп всі чотири роки своєї нової каденції так і буде тримати Україну в "дипломатичному гетто”, не призначаючи постійного посла.

Разом з цим він, можливо, навіть відчує, що в нього розв'язані руки, і укладе велику угоду з Володимиром Путіним. Його вже нічого не зупинить на цьому шляху.

Мова тут про "Нову Ялту", і Трамп неодноразово заявляв, що Крим російськомовний і, може бути, він все ж таки російський. Я особисто цього боюся, і тому ситуація для України невідрадна, якщо він виграє президентські вибори.

Що очікувати Білорусі, якщо переможе Байден?

Позиція Америки, звичайно, посилиться щодо ситуації в Білорусі, якщо виграє Байден, але якщо свою каденцію продовжить Трамп, то у нього будуть вважати, що Олександр Лукашенко просто намагається не повторити той сумний досвід українського майдану у 2013-2014-х роках.

Щодо пана Байдена, то він, зважаючи на його багаторічне керування Комітетом з міжнародних відносин і його характер "яструба", буде тільки посилювати тиск на Лукашенка, посилювати санкції і намагатися скоординувати Захід на демарш проти Білорусі та  Росії, яка втручається у справи іншої країни.

Підготовлено за матеріалами дискусії з Андрієм Піонтковським, “Настоящее время”.

Другие новости