ПоддержатьУкраїнська

У столиці представлять результати громадського моніторингу виборів до ВРУ-2019

StopCor
StopCor

StopCor

У столиці представлять результати громадського моніторингу виборів до ВРУ-2019

14 серпня в Києві відбудеться круглий стіл щодо результатів громадського моніторингу виборів до Верховної ради України у 2019 році в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції".

- Українці голосують емоціями, емоціями маніпулюють політики.

- ЗМІ - зброя маніпуляцій на війні політиків.

- Емоції політиків саджають вас на голку залежності від ЗМІ та ілюзії власного вибору.

Такі основні висновки зробила аналітична група ГО "Стоп корупції" спільно з партнерськими організаціями під час проведення громадського моніторингу виборчої кампанії до Верховної ради України у 2019 році протягом червня-липня.

Проф. Олександр Чекмишев, доктор наук із соціальних комунікацій і провідний експерт цього моніторингового проекту, представить фінальний звіт за результатами досліджень засобів масової інформації на предмет поширення маніпулятивної інформації, що грає на емоціях виборців і порушує стандарти незалежної журналістики.

 Олександр Чекмишев - доктор наук із соціальних комунікацій

Організатори зазначають, що моніторинг українських ЗМІ здійснювався за допомогою сучасних технологій машинного семантичного аналізу медіа моніторингової платформи "Семантрум", що дозволило дослідити великі масиви даних, узагальнити тренди, виокремити найпоширеніші теми маніпуляцій та виявити певні кореляції між джерелами поширення мемів і політичними партіями.

Координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала, заслужений журналіст України, розповість про порушення виборчого законодавства і брудні технології, що використовувались в регіонах України на мажоритарних виборчих округах під час виборів до ВР України. Найпоширеніші порушення – це підкуп виборців і використання адміністративного ресурсу.

 Координатор ГО ''Стоп корупції'' Роман Бочкала

У заході візьмуть участь громадські активісти, що представляють регіональну мережу ГО "Стоп корупції" в регіонах України, які безпосередньо здійснювали моніторинг виборчої кампанії на місцях. Вони проілюструють загальні тренди практичними кейсами, які відбувались протягом кампанії.

Заключна частина круглого столу буде присвячена обговоренню формату моніторингу місцевих виборів в Україні, що очікуються у 2020 році.

Початок відкритого для журналістів заходу об 11:00, за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 27-А (приміщення Національної спілки журналістів України). За додатковою інформацією звертайтеся до Леоніда Волошенка [email protected] або за телефоном +38 050 164 66 17.

Корисна інформація:

- Деталі про моніторинговий проект можна передивитись тут.

- Фінальний звіт по медіа моніторингу можна завантажити тут.

- Інтерактивний дашборд з даними медіа моніторингу доступний за посиланням.

Другие новости