ПоддержатьУкраїнська

Україна просить в МВФ півмільярда євро допомоги черех коронавірус

StopCor
StopCor

StopCor

Україна просить в МВФ півмільярда євро допомоги черех коронавірус

Україна потребує відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом на $ 5,5 млрд для відкриття додаткового фінансування бюджету від ЄС (EUR500 млн) і Світового банку (до  1,0 млрд доларів), заявила відправлена у відставку разом з урядом міністр фінансів Оксана Маркарова

"МВФ був і залишається надійним партнером України, в складні моменти надавав фінансування для країни і зараз готовий далі активно допомагати в реалізації реформ, фіскальної консолідації і розвитку конкуренції, що має привести до прискорення економічного зростання і поліпшення добробуту українських громадян", - підкреслила Маркарова, підбиваючи підсумки роботи на посаді міністра в Facebook.

Вона нагадала, що нова трирічна програма EFF була узгоджена в кінці минулого року на рівні менеджменту, проте її має затвердити рада директорів Фонду.

"Також ми маємо домовленості з іншими офіційними кредиторами, які можуть в цьому році закрити майже всі потреби України у фінансуванні, щоб не звертатися до ринкових запозичень, які через глобальну кризу, що розгортається на тлі епідемії коронавируса, можуть бути недоступними за прийнятною ціною" , - зазначила екс-міністр фінансів.

Як повідомлялося, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва 15 лютого в Мюнхені обговорила з президентом Володимиром Зеленським підготовку нової програми співпраці, після чого з'явилося повідомлення про візит декількох експертів Фонду до Києва. Його метою було названо "проведення технічних обговорень політики, спрямованої на досягнення потужного зростання і забезпечення стабільності.

Другие новости