ПоддержатьУкраїнська

Україна вперше визнала дві довідки з ОРДЛО

StopCor
StopCor

StopCor

Україна вперше визнала дві довідки з ОРДЛО

Мустафа Найєм розкрив перші деталі закону про реінтеграцію Донбасу. За його словами, Україна вперше визнала дві довідки, які видають російські найманці в ОРДЛО.

Про це нардеп написав на своїй сторінці у соцмережі.

Сьогодні, 18 січня, український депутат Мустафа Найєм розповів про одну поправку до закону про реінтеграцію Донбасу, який впродовж трьох днів розглядали у ВРУ. Він заявив, що Київ все ж визнаватиме певні довідки з ОРДЛО. Йдеться про документи, які підтверджують факт народження та смерті людини.

Такі документи видають органи окупаційних адміністрацій РФ в ОРДЛО. Автором відповідної поправки став сам Мустафа Найєм.

"Річ у тім, що зараз молодим батькам і родичам померлих на окупованих територіях, які хочуть отримати документи українського зразка, доводиться підтверджувати народження і смерть в судовому порядку. Сама по собі процедура абсурдна – можливості реально перевірити ці факти в українських судах немає", – пояснив депутат.

При цьому він наголосив, що міжнародна практика показує, що визнання таких довідок ніяк не свідчить про визнання окупаційного режиму. Зауважимо, Кабмін дав добро на реєстрацію новонароджених в зоні АТО дітей. Вони автоматично отримуватимуть українське громадянство.

Другие новости