Надважливі для сучасної України функції виготовлення цифрових ідентифікаторів урядовці вирішили передати від державного підприємства в приватні руки – INDUSTRIAL INNOVATION GROUP. Це нібито поки нікому не відома, з ідеальною репутацією компанія, що має найбільші перспективи цифровізації державних послуг. Хто насправді ховається за новою назвою? Та як на документах для українців розкрадають мільярди? Дивіться у масштабному розслідуванні Христини Кришихи.
Справжні дифірамби новій "цифровій" компанії проспівав Давид Арахамія.
"От такі компанії, як IIG... я подивився, як це все працює, скільки технологій. Перше, що хотів би зауважити й хочу, щоб Ви аплодували – 4 тисячі людей задіяні в Україні, це дуже круто. Дякую вам!", – заявив лідер фракції "Слуга народу".
Під час виступу пан Арахамія зізнається: з діяльністю компанії він ознайомився. Ба більше, Давид Георгійович мав особисту зустріч з одним з офіційних засновників ІІG – Таріям Матар Мохамед Таріям з ОАЕ.
І все б нічого, людина з команди президента підтримує компанію, яка хоче зайти на український ринок і почати виготовляти найголовніші ідентифікаційні документи українців.
Але в попередніх матеріалах журналістам "СтопКору" вдалося з'ясувати, що компанія IIG – насправді перейменований консорціум "ЄДАПС", тобто Єдина державна автоматизована паспортна система, яка все-таки має минуле в Україні – багатомільйонні корупційні схеми у сфері випуску документів суворої звітності.
Як зазначає головний редактор сайту "Цензор.Нет" Юрій Бутусов, схема полягала в тому, що держава в особі МВС безпосередньо ухвалила рішення, яким надає приватній компанії доступ до своїх баз даних.
Ба більше, правоохоронне відомство включило ДП, яке займалося ідентифікацією і контролювало базу даних документів, у склад приватного консорціуму.
Ця схема стала чи не наймасштабнішою в історії. За часів Ющенка консорціум ЄДАПС розробив і запатентував низку захисних елементів і в такий спосіб взяв під контроль виробництво всіх документів суворої звітності – навіть дизайн українського паспорта став їхньою власністю.
Нагадаємо, під дахом ЄДАПС в Україні діяли близько 90 видів голограм, завдяки яким будь-який копійчаний бланк зрештою став коштувати по 30, 50, а то й 100 гривень.
Підписуйтесь на наш Youtube-канал, аби завжди бути в курсі подій.