
Фізичні розправи, використання міфів і фейків, концертна агітація та інші маніпулятивні електоральні технології, про які більшість з виборців навіть не замислюється – ось так політики «ґвалтували» наші мізки під час виборчих перегонів.
«80% українців під час виборів керується емоціями. Ви керуєтесь емоціями. Та ці емоції створюєте не ви. Це роблять за вас політики. І ті з них, хто маніпулює вашими почуттями краще, отримує ваш голос», – резюмує журналіст «СтопКору» Артем Лагутенко, підбиваючи підсумки багатотижневого медіамоніторингу.
https://www.youtube.com/watch?v=lsLKFUkfcW4
Що це означає? Більшість людей не навантажує себе великим обсягом інформації. Тому форма подачі стає важливішою за зміст.
«Вони не занурюються у смислову частину повідомлень політиків. А їм цікава чудова картинка. Одне речення, два речення. Яскрава обіцянка», – наголошує учасниця проекту медіамоніторингу виборів, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА Людмила Зубрицька.

Такий розділ науки як поведінкова економіка пояснює, у який спосіб емоції та соціальні фактори впливають на рішення людини. Рішення, які наче мали би бути логічними, стають ірраціональними. У своїх працях Річард Талер, лауреат Нобелівської премії за дослідження в цій сфері, пояснює, як для досягнення бажаного результату можна маніпулювати стереотипами і цінностями.
І хоча дослідження Талера пов’язані з економікою, аналогічні інструменти працюють і в політиці.
Докладніше за цією темою: «80% виборців голосують емоціями», – політолог Людмила Зубрицька про хід і підсумки парламентської кампанії