25 і 29 березня 2021 року активісти протестували під Вінницьким апеляційним судом через необ’єктивні рішення суддів. До активістів «Стоп корупції» приєднались інші постраждалі від суддівського свавілля. Про це розповіли представники місцевого осередку організації.
25 березня вінницькі активісти прийшли до суду на підтримку братів Колеснікових, які вже протягом 9 років намагаються домогтися справедливого рішення у справі. Розгляд справ у Вінницькій апеляції затягується, а терміни розгляду вінницької апеляції перевершують навіть Касаційний суд.
«Як тільки судді Вінницького апеляційного суду дізналися про присутність на судовому засіданні представників ГО «Стоп корупції», відразу почалися усілякі непорозуміння. Спочатку дуже довго очікували на суддів, хоча судове засідання було призначено на 9 годину ранку. А потім з’ясувалося, що у суддів немає матеріалів справи і вони не можуть проводити судове засідання. Де матеріали справи — судді не змогли пояснити. Та знову перенесли судове засідання», — розповідає Сталіна Гладкова.
29 березня знову апеляційний суд Вінницької області переносить розгляд справи братів Колеснікових. Потерпілий, який перебуває у Німеччині, ніяк не може вийти на зв'язок із судом та надати свої пояснення щодо звинувачень на адресу Колеснікових. А судді лише відкладають розгляд справи, замість того, щоб зобов’язати потерпілого надати покази в онлайн-режимі.
До представників ГО «Стоп корупції» звернувся правозахисник та громадський діяч Валерій Палій, який роками намагається знайти управу на відому на Вінниччині родину Дзюби. Місцеві кажуть: родина сумновідома своїми бандитськими методами ведення бізнесу.
У своєму інтерв’ю Палій розповів, що від сім’ї Дзюби постраждало чимало людей. Він наголосив, що до поліції подав більш як 150 заяв щодо скоєння кримінальних правопорушень сім’єю Валентини Дзюби. Утім, якщо правоохоронці й намагалися провести розслідування, слідство відразу припиняла прокуратура. Чоловік надав представникам «Стоп корупції» документи, які підтверджують неодноразові звернення до правоохоронних органів та відсутність реагувань з їхнього боку, а також підтвердження фактів «кришування» працівниками поліції та прокуратури незаконної діяльності сім’ї Дзюб.
Зазначимо, «СтопКор» вже розповідав про корупційний зв’язок між судівсько-прокурорською родиною Гайду та місцевими підприємцями, яких у Вінниці вважають аферистами. Валентина Дзюба, за словами місцевих, товаришує з прокурором — чоловіком вінницької судді Гайду. Саме ці стосунки, на думку активістів, забезпечують безкарність численним аферам Дзюби. Зокрема, у справі активістки Олени Маліновської.
«Після тривалих намагань завдяки наполегливості активісти добилися відкриття кримінального провадження щодо Дзюби Валентини Миколаївни за скоєння кримінального правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 384 КПК України - введення в оману суду. Дзюба Валентина Миколаївна 02.04.2016 року під час розгляду Вінницькім міським судом Вінницької області кримінальної справи №127/11849/15-к за обвинуваченням Маліновської Олени Володимирівни у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, та 04.02.2020 року під час розгляду справи судом апеляційної інстанції, з корисливих мотивів надала завідомо неправдиві показання», - повідомили вінницькі антикорупціонери.
Ще одна постраждала від зухвалого рішення Вінницького суду Олена Циганкова звернулася до представників «Стоп корупції» на Вінниччині.
Ще в жовтні 2018 року жінку було звільнено з посади фінансового директора ТОВ «Біодобрива» без повідомлення їй про цей факт. При цьому підставу свого звільнення потерпіла дізналася вже тоді, коли справа потрапила до суду. Причина її звільнення, яка занесена в трудову книжку – прогул. Олена ошелешена: пояснює, що протягом тривалого часу працювала у компанії у віддаленому режимі. Більш як рік тягнувся розгляд цивільної справи за позовом Олени.
«Більш ніж рік намагалася довести свою правоту у Вінницькому суді, надано багато доказів протиправності дій роботодавця, але Вінницькій міський суд, відомий своїми вироками, від яких волосся стає дибки, знову став на бік розв'язання питання не справедливо, а за гроші», - коментують цю справу вінницькі правозахисники.
У регіональному осередку організації розповіли, що до них звертаються все більше жителів Вінниці й області, які постраждалі від суддівського свавілля. Люди об’єднуються, щоб разом виборювати свої права на неупереджене правосуддя, а також боротися з корупцією в регіоні.
Зазначимо, нещодавно вінницькі активісти звернулися до Президента України із закликом посприяти викоріненню корупції у вінницьких судах. У своєму відкритому зверненні вінничани навели чимало прикладів протиправних рішень, ухвалених суддями вінницьких судів.