ПоддержатьУкраїнська

Вижити з посади під виглядом реформи Милованова: як з держпідприємства звільняють професіоналів

StopCor
StopCor

StopCor

Вижити з посади під виглядом реформи Милованова: як з держпідприємства звільняють професіоналів

Тиск і примус до звільнення за власним бажанням. Начальника юридичного відділу Державного підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» Олега Мовчана змушують піти з посади. Спочатку юристу наполегливо пропонували піти у відпустку, а потім за вказівкою керівництва Мовчану заборонили вхід до кабінету. Про це повідомляють активісти ГО «Стоп корупції». 

 Фото: ''СтопКор''

«Під час блокування, а фактично – безпідставного затримання Мовчана групою осіб, очолюваних колишнім співробітником органів прокуратури, а на цей час уповноваженим підприємства з питань запобігання та виявлення корупції Стосєм було здійснено спробу перевірки та вилучення особистих речей та документів Мовчана. Після виклику співробітників поліції та запрошення для захисту адвоката керівнику юридичного відділу Мовчану вдалось уникнути принизливого протизаконного обшуку цивільними особами та затримання слідчо-оперативною групою Національної поліції, викликаною керівництвом підприємства за безпідставними обвинуваченнями відверто провокативного характеру», – зазначають активісти.

Усіма незаконними діями керував Сергій Олех. Зараз він у центрі обіймає посаду начальника відділу публічних закупівель.

За даними інсайдерів, Олех прийшов на посаду разом із Сергієм Стосем, колишнім заступником прокурора Київської області. Зараз він бореться з корупцією на ДП. Також у центрі працює сестра Олеха. Вона головний бухгалтер.

Нагадаємо, ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» – єдина в Україні лабораторія, акредитована в Міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння ISTA, що видає сертифікати міжнародного зразка, без яких Україна не може експортувати чи імпортувати продукцію.

Та нині через підкилимні кадрові ігри підприємство переживає буремні часи. Адже вже за 2 місяці після ліквідації «старого» аграрного відомства і підпорядкування ДП Міністерству економічного розвитку тут встигли двічі переформатувати керівництво.

Спершу – у жовтні 2019-го без будь-яких ґрунтовних причин Олександра Сєдова, що керував компанією протягом 1,5 року, міністерським наказом замінили на Капустінського О.М. – попереднього в.о. директора, який раніше мало не довів ДП до банкрутства.

Другие новости