ПоддержатьУкраїнська

Власника фірми, яку піарив Арахамія, розшукує Інтерпол (подробиці)

StopCor
StopCor

StopCor

Власника фірми, яку піарив Арахамія, розшукує Інтерпол (подробиці)

У команді чинного президента загальну діджиталізацію звели у ранг мало не панацеї від усіх проблем суспільства – здирництва, бюрократії, рейдерства. Та "держава у смартфоні" – задоволення не з дешевих. А можливість урвати частку мільярдного бюджету притягує нечистих на руку ділків, як відома субстанція мух. Як відомі аферисти ховаються під новою назвою та намагаються збагатитись на виготовленні надважливих електронних документів для українців – у масштабному розслідуванні Христини Кришихи.

https://www.youtube.com/watch?v=f4uQ083ivv8

Ще пів року тому міністр цифрової трансформації України Михайло Федорів анонсував діджитал-ідентифікацію українських громадян як один з ключових пріоритетів нової влади.

Михайло Федорів ще пів року тому оголосив питання цифрової ідентифікації одним з пріоритетних напрямів

Допомогти реалізувати амбіційний і вельми дорогий проєкт у частині виготовлення електронних id-карток одразу ж зголосились представники начебто нової української групи компаній INDUSTRIAL INNOVATION GROUP (IIG), які влаштували у столиці справжнє технологічне шоу: на очах у здивованої публіки вони за 10 хвилин виготовили на власному обладнанні паспорт, id-картку, водійські права.

Справжні дифірамби "молодій" просунутій компанії проспівав на одному з айтішних івентів головний Зе-парламентар Давид Арахамія.

"От такі компанії, як IIG... я подивився, як це все працює, скільки технологій. Перше, що хотів би зауважити й хочу, щоб Ви аплодували – 4 тисячі людей задіяні в Україні, це дуже круто. Дякую вам!", – заявив лідер фракції "Слуга народу".

Під час виступу пан Арахамія зізнався: з діяльністю компанії він ознайомився. Ба більше, Давид Георгійович мав особисту зустріч з одним з офіційних засновників ІІG – Таріям Матар Мохамед Таріям з ОАЕ.

Здавалося б – жодного криміналу, людина Зеленського підтримує нового перспективного гравця ринку, який висловив бажання виготовляти надважливі документи для пересічних українців.

Але є кілька нюансів, що змушують поглянути на ситуацію під іншим кутом зору.

По-перше, з’ясувалось, що ці самі id-картки насправді вже давно й успішно друкуються державним підприємством "Поліграфкомбінат Україна".

"З самого початку ця картка містить захищений контейнер для запису ЕЦП, тобто це електронний цифровий підпис. Ба більше, з огляду на те, що ця картка має флеш-пам'ять, ми передбачили перезапис електронного цифрового підпису 5 разів. Це зумовлено законодавством", – розповідає начальник Державного центру персоналізації документів Олексій Занкевич.

Картки, наявні сьогодні в обігу, є придатними для отримання цифрового підпису

А по-друге, у попередньому розслідуванні журналісти "СтопКору" виявили, що компанія IIG – анітрохи не нова. Це перейменований сумно відомий консорціум "ЄДАПС", або Єдина державна автоматизована паспортна система, чия репутація в Україні заплямована багатомільйонними корупційними аферами у сфері випуску документів суворої звітності.

Як зазначає головний редактор сайту "Цензор.Нет" Юрій Бутусов, схема гуртувалась на тому, що держава в особі МВС безпосередньо ухвалила рішення, яким надала приватній компанії доступ до своїх баз даних. Ба більше, правоохоронне відомство включило власне ДП, яке займалося ідентифікацією і контролювало базу даних документів, до складу приватного консорціуму.

Ще за часів президентства Ющенка ЄДАПС розробив і запатентував низку захисних елементів і в такий спосіб взяв під контроль виробництво всіх документів суворої звітності – навіть дизайн українського паспорта став їхньою власністю.

Завдяки монополії консорціуму на голограми вартість копійчаних бланків для українців підскочила до 30, 50, а подекуди й 100 гривень.

Консорціум фактично монополізував низку голограм

Після низки гучних корупційних скандалів консорціум продали та перейменували. Але лише на папері. Не важко довести, що бізнесом нинішньої Індастріал Інновейшн Груп так чи інакше досі керує той самий "батько" ЄДАПС та особистий друг московського патріарха Юрій Сидоренко, який переховується від Інтерполу за міжнародне хабарництво.

По-перше, у ТОВ "ЄДАПС-ПРИНТ" та в Industrial Innovation Group одна і та сама юридична адреса – Київська область, місто Славутич, вулиця Лісна, 4.

Далі, ЄДАПС змінив свою назву на Industrial Innovation Group 12 липня 2015 року і тільки 20 липня 2018 року Юрій Сидоренко перестав бути кінцевим бенефіціаром компанії.

Цього ж дня в компанію додали й нових засновників.

''Нові'' засновники пов'язані з ''батьком'' ЄДАПС Юрієм Сидоренком

Один з них – Таріям Матар Мохамед Таріям з Об'єднаних Арабських Еміратів, пов'язаний з Юрієм Сидоренком через компанію National Security Ventures FZE., якою на 100% володіє все той же Юрій Сидоренко.

Ще одним засновником IIG вказано Ірину Михайлівну Обиденко. В минулому вона – топменеджер консорціуму ЄДАПС.

Суттєвий факт, який підтверджує, що IIG – не молода супер потужна компанія, яка допоможе Україні стати цифровою країною, а всього лише нова вивіска для старих корупціонерів – це спільні компанії, які в один момент перейшли з власності ЄДАПС у власність ІІG.

Спеціалізоване підприємство "Голографія" до 18 грудня 2012 року належало ЄДАПСу, і до липня 2016 року його власником був Юрій Сидоренко.

ТОВ "ПОЛЛІ-СЕРВІС" належало ЄДАПС, і власник до 5 липня 2019 року – знову Сидоренко.

ПрАТ "ОТІ" входила до консорціуму ЄДАПС, і кінцевий бенефіціар – теж Юрій Сидоренко.

Ще одна компанія – ТОВ "ЮС-ДИЗАЙН", в якій до 28 вересня 2019 року кінцевим бенефіціаром залишався Юрій Сидоренко. Ця компанія також входила до консорціуму ЄДАПС.

А в переліку засновників ІІG цілком прогнозовано з'являється низка класичних офшорних компаній: кіпрська – "Йолан Інвестменс Лімітед", "Прідетоп КО ЛТД" з Сейшельських островів та "Рітейл Інвестменс 2016 АГ", Швейцарія.

Власник "Рітейл Інвестменс 2016 АГ", який є в списку засновників Industrial Innovation Group – такий собі Клод Тарінас Казанобе.

Пан Казанобе керує 18 компаніями та надає послуги ''номінальних директорів''

Цьому пану належить ще кілька компаній, одна з яких, власне, займається тим, що надає послуги "номінальних директорів" і "номінальних власників" для різного роду бізнесу.

У листуванні з журналістами "СтопКору" Клод Казанобе погодився надати нам послуги номінального власника.

"Ми не проти вести з Вами справи, але перед цим нам потрібно більше інформації. Необхідно надіслати на пошту: копію паспорта людини, зацікавленої у послугах, копію Вашого паспорта та вказати діяльність компанії, яку Ви хочете створити у Швейцарії. Вся інформація, звісно, конфіденційна. Ми просто хочемо знати, з ким маємо справу", – йдеться у відповіді бізнесмена.

Саме за такою схемою ЄДАПС перейменували та вивели в офшори для того, щоб приховати дані про реального власника IIG.

"Кожен контингент і кожна територія мають свою офшорну юрисдикцію. Там спрощена система оподаткування, там не треба показувати кінцевого бенефіціара. І ось у цих юридичних зонах людина може залишатися інкогніто. Часом це зручно – для політиків, наприклад", – коментує голова ГС "Асоціація власників малого та середнього бізнесу" Руслан Соболєв.

Чи достатньо цих доказів того, що Industrial Innovation Group – це та сама ЄДАПС, тільки "в профіль", для команди Зеленського?

Лідер фракції "Слуга народу" від одіозних бізнесменів поспішно відхрестився.

"Я взагалі цим не займаюся, цим займається уряд. У мене не має жодного контакту з цим комбінатом. Я одного разу виступав на одному івенті. Там демонстрували нові технології в сфері id-карток, я вийшов на сцену і кажу, що дуже прикольно, що у нас в країні є такі заводи, які можуть виробляти такі продукти, і вважаю, що країні потрібно зробити щось на кшталт цього. І все. Жодного кроку далі не було. Я вважаю, що там ідуть якісь конкурентні війни між якимось менторами, і тому я якимось чином випадково туди потрапив", – запевняє Давид Арахамія.

Пан Арахамія запевняє: жодних державних контрактів з IIG немає

Чи отримає зрештою доступ до персональних даних українців скандально відома компанія ЄДАПС і чи зможе вона продовжити свої махінації під новою вивіскою? "СтопКор" продовжує стежити за розвитком ситуації. Тож чекайте на нові факти й подробиці у наших наступних публікаціях.

Другие новости