ПоддержатьУкраїнська

Як можна обдурити всіх і жити спокійно? Практичний курс від олігарха Гордійчука.

StopCor
StopCor

StopCor

Як можна обдурити всіх і жити спокійно? Практичний курс від олігарха Гордійчука.

Звичайно ж це сарказм, однак герой мого розслідування дійсно є "прикладом" того, як робити не треба. Коротко про нього:

Андрій Гордійчук – засновник та очільник групи органічних агрокомпаній "ALL IN FOODY". З 2007 до 2017 року – засновник та голова правління корпорації "Сварог Вест Груп", депутат Хмельницької обласної ради, засновник фундації "Аграрна наддержава", громадський діяч та меценат.

Принаймні саме так про нього пишуть в інтернеті, а я розповім більше. І вже не так позитивно.

Андрій Гордійчук Фото: СтопКор

Історія бере початок у 2015 році, коли Андрій Гордійчук засновує два кооперативи з дуже схожими назвами. "Перший національний аграрний кооператив" та "Перший національний виробничий". Можна припустити, що майже однакові назви підприємств є невипадковими й тільки заплутують сліди. Тоді ж сам Гордійчук закликає селян долучатись до членства у "Першому національному виробничому кооперативі" та обіцяє просто захмарно омріяні фермерами аж сім гривень за літр молока. При тому, що середня вартість на ринку досягає максимум п’яти. Десятки тисяч людей з Хмельницької та Рівненської областей стають членами кооперативу й сумлінно здають молоко в надії заробити копійку.

Загалом сума боргу перед селянами сягає понад двадцяти мільйонів гривень.

Та цього, вочевидь, стає мало і в період з 2016 по 2018 рік вже "Перший національний аграрний кооператив" та ще дві компанії – "Органік Сідс" та "Аделаїда-Еко" підписують декілька кредитних договорів з українським державним банком АБ "Укргазбанк" на загальну суму 184 мільйони гривень та у висновку не віддають борг. Найцікавіше, що поручителем стає "Перший національний виробничий кооператив", який сьогодні штучно зроблено банкрутом. І виявляється, що кредит просто нічим віддавати. Водночас пан Гордійчук на початку 2018 виходить з власників, а на його місце вписують Оксану Антипчук.

Оксана Антипчук Фото: Фейсбук

Хто ж ця пані? Нам дивом пощастило зустріти її на аграрній виставці в Харкові, однак вона навідріз відмовилась коментувати будь-які справи кооперативів. Чому кооперативів? Бо вона є власником їх обох, а також компаній "Органік Сідс" та "Аделаїда-Еко". Тобто всі юридичні особи, задіяні в оборудці, записані на неї, як і ще низка компаній пана Гордійчука. До речі, Оксана Антипчук – ще й комерційний директор нового дітища Андрія Гордійчука. А саме групи органічних компаній "ALL IN FOODY". Однак варто зазначити, що монопольне володіння компаніями Андрія Гордійчука не заважає пані Оксані нічого не знати про стан справ.

На жаль, в моїй історії знову постраждали прості селяни і цього разу вже не через здане молоко. В Хмельницькій обласній раді діє програма агропромислового розвитку, яка покриває витрати на закупівлю холодильного обладнання для молока. Відшкодування коштів за придбані холодильники отримав і "Перший національний виробничий кооператив" . Здавалося б, допомога для простих селян, на той момент членів кооперативу, обернулась кримінальним провадження та звинуваченням в шахрайстві. Ось схема, за якою кооператив знову заробив на людях.

Кооператив оголошує ціну за один холодильник в розмірі 104 тисяч гривень, закупити за планом мали пів сотні одиниць товару. Держава виділяє ці кошти в зазначеній сумі, однак коли перші члени кооперативу отримують холодильники, виявляється, що їхня фактична вартість – 26 тисячі гривень. Тобто 78 тисяч гривень осідає в кишені керівництва кооперативу, але крім цього додатково держава віддає кооперативу ще 70% за кожен холодильник. Загалом вийшло понад сім мільйонів гривень за оборудку. Та найстрашніше, що холодильників було куплено тільки шість! З них селяни отримали лише три. Однак документи на придбання обладнання все одно оформили на людей і виявляється, що холодильники вони не отримали, а лише документи, які тепер зобов’язують їх до відповідальності.

Ось частина того, що мені вдалося дізнатись про афери Андрія Гордійчука, більше ви можете подивитися в моєму сюжеті "Операція молокоSOS".

Другие новости