Одне одного не перестріляють і грамотно використовуватимуть зброю. В цілому, українське суспільство готове до права на збройний захист, про що свідчать приклади інших країн. Таку думку під час круглого столу на тему «Зброя – для псевдожурналіста: як зупинити неконтрольоване отримання дозволів на зброю за посвідченням представника ЗМІ» висловив керуючий партнер в ЮК «Міжнародна консалтингова група» Тарас Самборський.
«На сьогодні не є дискусійним питання про те, хто мав би право на збройний захист та користування вогнепальною зброєю для захисту здоров’я або приватної власності. Дослідження зроблені, а наше супільство давно готове до цього, повністю усвідомлює відповідальність та розуміє, до чого призведе дозвіл на використання вогнепальної зброї. Міжнародна практика вивчена, а прогноз такого права в Україні зрозумілий. Таким чином відпадуть маніпуляції з видачею дозволів на спецзасоби окремим категоріям соціально-відповідальних професій. У мене меседж до нардепів. На сьогодні це неможливо реалізувати лише через те, що працює дуже потужне поліцейське лобі саме серед депутатів ВРУ», – наголосив він.
За словами Самборського, доти, доки не буде створено потужного органу саморегулювання в професії журналіста, сподіватися на відстуність маніпуляцій або непорядного використання статусу в різних сферах житя не варто.
«Тільки потужне саморегулювання, яке буде створено на підставі стандартів. Це не обов’язково передбачати в законодавстві або прописувати це в законні або підзаконні нормативні акти. Весь світ працює за зрозумілою загальною схемою, є стандарти. Якщо ми їх визнаємо, вони запрацюють абсолютно в різномантіних сферах суспільного життя. Якщо ми визнаємо стандарт на національному рівні та дотримуватимемось його – це абсолютно релізуємий механізм. Звісно це не позбавить усіх явищ, але це призведе до цивілізованих відносин. Єдиний формат журналістського посвідчення – це вже буде як один із позитивних наслідків», – сказав він.
Самборський не став виділяти якимось чином можливість чи необхідність реалізації права на збройний захист виключно для журналістів чи інших професій.
«Право на захист пердбачено Конституцією – кожна людина має право на захист та використовувати ті засоби, які в неї є для захисту свого життя чи власності. У нас на сьогодні створена маніпулятивна ситуація в державі, яка полягає в тому, що у нас немає закону, який регулює взагалі поняття «зброя». У нас немає закону, який регулює категорії зброї, яка може використовуватись, у нас немає закону, який визначає яким чином і хто може бути присутній у цій галузі. Це вигідно тим державним органам, які маніпулють та створюють корупційні схеми. Ці корупційні схеми полягають у двох великих площинах – це видачі дозволів на спецзасоби та видачі зброї. Завдяки цим 2 негативним явищам у нашому суспільсві створено цілі приватні армії, які функціонують. Держава імітує боротьбу з цим, але в дійсності цього не відбувається. Вихід один: прийняття закону, який це врегулює», – підкреслив він.