Прозорі публічні закупівлі мали стати для України дієвим антикорупційним інструментом. Але якщо ти не просто депутат, а ще й секретар міської ради, а твій батько – власник будівельної компанії-гіганта, то неважко сплутати місцевий бюджет з родинним. Як у Дніпрі депутат Мішалов зробив тата мільйонером – дізнавалась Марія Гураль.
https://www.youtube.com/watch?v=hDSQyibNh4k
Перебуваючи у Дніпрі, знімальна група «СтопКору» відвідала ще один проблемний об'єкт сумнозвісного «Майстер-Буду». Це Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня.
Вперше тендер на реконструкцію цього закладу компанія Мішалових виграла у 2016 році. Сума – майже 130 мільйонів гривень.
У 2018-му з фірмою уклали ще один договір на майже 170 мільйонів. Та оскільки й тут роботи загальмували, контракт розірвали.
Але в жовтні вже цього року – увага – «Майстер-Буд» знову стає переможцем у закупівлі на ремонт цієї лікарні. Але сума збільшилася майже втричі та становила понад 430 мільйонів гривень.
І цей тендер ми розберемо детально. Є всі підозри вважати, що він був нечесним, його розіграли штучно, за змовою сторін.
По-перше, конкуруюча компанія БМПБ «Новий дім» не надала кошториси з розрахунками та неправильно оформила кілька документів.
По-друге, за дивним збігом пропозиції від обидвох учасників завантажили з різницею у 6 хвилин.
По-третє, гарантії фірм видані одним банком і в ту саму дату – 6 вересня 2019 року.
І, нарешті, ТОВ БМПБ «Новий дім» подало пропозицію з максимально можливою ціною, виступивши в ролі технічного учасника.
Порушення законодавства наші аналітики виявили й у деяких інших тендерних процедурах, де переміг «Майстер-Буд». І чимало з них припадає саме на 2016 рік. Цей рік, коли В’ячеслав Мішалов посів крісло секретаря міської ради, став справді знаковим для компанії його батька.
Якщо у 2015-му фірма виграла лише 2 тендери на 42 мільйони гривень, то вже за рік – 19 тендерів, і сума вдесятеро збільшилася – майже до пів мільярда гривень.