ПоддержатьУкраїнська

Зеленський хоче збільшити кількість міжнародних майданчиків для обговорення деокупації Криму

StopCor
StopCor

StopCor

Зеленський хоче збільшити кількість міжнародних майданчиків для обговорення деокупації Криму

Президент Зеленський заявив, що слід збільшити кількість майданчиків (зокрема, міжнародних), де б обговорювалась деокупація анексованого Росією Криму.

"Це наша земля, наш народ, і, можливо, справді цих майданчиків недостатньо, щоб говорити про Крим. Тому що в Мінському процесі, чесно кажучи, питання Криму не піднімається. Там питання Криму немає. Я згоден, що це несправедливо", – зазначив Зеленський на пресконференції у Києві, передає "UA.NEWS".

Президент додав, що зустрічається із кримськими татарами, за підсумками однієї із зустрічей домовились створити робочу групу щодо окупованого півострова та кримськотатарського народу. Також Зеленський підіймає питання Криму на різних двосторонніх зустрічах із главами держав, а також на останньому Нормандському саміті, проте РФ не підтримувала таке обговорення.

"Незважаючи на те, що деякі європейські країни пов'язали санкції проти РФ лише з Донбасом і дехто думає, що їхнє зняття можливе після того, як Донбас повернеться в Україну, і США, і Канада і більшість країн ЄС, включно з Німеччиною та Францією, завжди порушують це питання. Всі вони розуміють і публічно говорять про санкційну політику, і нещодавно мені Помпео (держсекретар США) сказав щодо цього: доки Крим не повернеться в Україну, санкції не будуть зняті", – пояснив президент.

Раніше Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що для повернення тимчасово окупованого РФ Криму потрібно використовувати міжнародний тиск і економічне зростання України. Для повернення анексованого Криму Україна пропонуватиме окрему платформу для переговорів, відмінну від нинішньої Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання війни на Донбасі у Мінську.

Другие новости