ПоддержатьУкраїнська

ЗМІ розповіли, чому Рябошапка звільнив двох заступників Генпрокурора

StopCor
StopCor

StopCor

ЗМІ розповіли, чому Рябошапка звільнив двох заступників Генпрокурора

26 вересня двох заступників колишнього Генпрокурора Луценка, Сергія Кізя та Юрія Столярчука, звільнили з посад. Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури.

Рішення ухвалив Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка. Посадовців звільнили у зв'язку з реформою прокуратури. Вони працювали у ГПУ за часів Юрія Луценка.

Хто такий Сергій Кізь?

Сергій Кізь став заступником Генпрокурора лише декілька місяців тому, у липні 2019 року. Ще у 2002 році він увійшов до прокуратури та розпочинав кар'єру з посади слідчого військової прокуратури Чернігівського гарнізону.

 Сергій Кізь

"Слава" прийшла до нього після того, як Сергій вів справу народного депутата Ігоря Мосійчука. Нардепа неодноразово звинувачували у хабарництві за депутатські запити. Кізя призначили головним слідчим у справі, і завдяки йому Мосійчук 2 місяці провів у СІЗО. Але прокуратура відкликала клопотання про арешт, а Верховний Суд зупинив провадження. Ігор Мосійчук вийшов з СІЗО та звинуватив Кізя у тортурах, повідомляє "24TV".

Хто ж такий Юрій Столярчук?

Столярчук заступив на свою посаду у 2015 році – за часів Віктора Шокіна та має чин державного радника юстиції 3-го рангу. Свою прокурорську діяльність розпочав ще у радянські часи – у 1987 році з посади помічника прокурора радянського міста Києва.

 Юрій Столярчук

Окрім того, Юрій Столярчук був головним слідчим у справі при затриманні генерала Пукача, який зізнався у вбивстві Георгія Гонгадзе. Під його керівництвом також відбувалося розслідування у справі про контрабанду зброї з окупованої частини Донбасу, а у 2016 році з його участю було здійснено спецоперацію з метою вилучення арсеналу зброї, яка зберігалася у зоні АТО.

Ще раніше новий Генеральний прокурор України звільнив таких заступників: Анжелу Стрижевську, Анатолія Матіоса, Юрія Севрука та Дмитра Сторожука.

Другие новости