ПоддержатьУкраїнська

Зниження "зеленого" тарифу: Рада підтримала законопроект №3658

StopCor
StopCor

StopCor

Зниження 'зеленого' тарифу: Рада підтримала законопроект №3658

ВРУ підтримала у першому читанні законопроєкт №3658, який покликаний знизити та реструктуризувати "зелений" тариф.

 Фото: Reuters

За відповідне рішення проголосувало 268 депутатів, передає "Mind.ua" посилаючись на "Економічна правда".

Також нардепи не підтримали пропозицію щодо скорочення наполовину строку подачі правок до проекту закону та підготовки до другого читання.

10 червня після довготривалих перемовин з інвесторами уряд ухвалив меморандум щодо так званої добровільної реструктуризації "зелених" тарифів.

Увечері того ж дня свої підписи під документом поставили прем'єр, в.о. міністра енергетики та представники двох профільних асоціацій. Однак з позицією уряду погодились не всі. Причина – різні погляди на подальший розвиток сонячної генерації.

У рамках меморандуму із виробниками "зеленої" електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, яка становить 14 млрд грн.

Урядовий законопроект про удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел передбачає зниження "зеленого" тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 го до 31 грудня 2019 року сонячних станцій понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами потужність 2000 кВт – на 7,5%.

Група учасників ринку сонячної генерації має намір розробити і внести до Верховної Ради альтернативний урядовому законопроект про підтримку галузі відновлюваної енергетики.

Другие новости