ПоддержатьУкраїнська

Активісти "Стоп корупції" допомогли жителям гуртожитку МВС відстояти право на житло

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти 'Стоп корупції' допомогли жителям гуртожитку МВС відстояти право на житло

Активісти "Стоп корупції" підтримали мирну акцію жителів гуртожитку по вулиці Василя Стуса, 7 у Києві. Мітингувальники зібрались під стінами ГУ МВС у столиці та вимагали від керівництва главку забезпечити їхнє законне право на житло.

Подробиці з-під стін відомства на Володимирській повідомив правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.

"Жителі гуртожитку на Василя Стуса, 7 – колишні правоохоронці, які понад 20 років проживають у будівлі. Сам гуртожиток перебуває на балансі Міністерства внутрішніх справ. Люди просили керівництво ГУ МВС у Києві захистити їхнє законне право на квадратні метри. До нас мешканці гуртожитку звернулися у відчаї. За їхніми словами, вони опинились на межі виселення. Їм відмовляють у приватизації житла. Хоча за законом після стількох років вони мають право приватизувати свої оселі. Однак людям у цьому праві відмовили, фінансування на утримання будівлі урізали і мешканці власним коштом ремонтують та обслуговують гуртожиток.

Тим часом по сусідству почали зводити висотку, під шумок забудовник прибрав до рук та зніс двоповерхову будівлю, що була поруч з гуртожитком. Бізнесмени діяли за класичною схемою: захопили територію, обнесли парканом і нагнали тітушок. За даними людей, у планах забудовника заволодіти і самим гуртожитком, а на його місці розбити зелену зону житлового комплексу. Примітно, що будівельні роботи ведуть за тією самою адресою, за якою зареєстрований гуртожиток", – розповідає правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.

Мітингувальників запросили у відомство на прийом до заступника начальника, полковника поліції Віктора Нечитайла. Той запевнив, що будівлю зносити не будуть. Окрім того, зазначив, що вивчить усі нюанси із передачею гуртожитку з балансу Міністерства у підпорядкування місту і візьме розгляд питання під особистий контроль.

Другие новости