ПоддержатьУкраїнська

Активісти "Стоп корупції" з Житомирщини повідомляють про екологічне лихо в області

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти 'Стоп корупції' з Житомирщини повідомляють про екологічне лихо в області

Рівень промислового розвитку значно знизився за останні роки в Україні в цілому та й на Житомирщині зокрема. Але парадоксально те, що рівень екологічних забруднень зашкалює. Причиною цього є абсолютна бездіяльність влади в контролі питання екології.

Один з прикладів прагнення "представників" громади Житомирщини подають активісти "Стоп корупції" з області.

"Житомирські обласні депутати без узгодження з громадою, шахрайським шляхом, прийняли рішення з погодження продажу на аукціоні трьох спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин, що в процесі розробки може призвести до отруєння води, рослин, тварин і людей. До того ж, поруч протікають річки Перга та Уборть, які рознесуть отруту з місць видобутку до Олевська та ще дуже-дуже далеко.

Активісти ''Стоп корупції'' з Житомирщини повідомляють про екологічне лихо в області

Ці злочинні рішення приймалися без того, щоб повідомляти та обговорювати з громадою сіл Перга, Рудня Пержанська, Юрове Олевського району і міською радою Олевської ОТГ. Також в діях керівництва Житомирської обласної Ради є очевидні факти самоуправства та фальсифікації документів. А саме замість заявлених проектів рішень "Про відмову у погодженні продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами", які пройшли комісію, після закінчення сесії з'явилися три рішення "Про погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки".

Це було зроблено шляхом маніпуляцій, але такі рішення не можуть бути виставлені на голосування як мінімум без рішення профільної коміcії та узгодження з громадою прилеглих сіл і депутатами міської ради Олевської ОТГ.

Активісти ''Стоп корупції'' з Житомирщини повідомляють про екологічне лихо в області

"З реєстру ОВД журналістам ГО "Стоп корупції" Житомирської області стало відомо, що ТОВ "Пержанська рудна компанія" (яке зареєстроване в Лугинському районі), заявило про намір провадити плановану діяльність та оцінку його впливу на довкілля. Діяльність стосуватиметься видобування берилію Пержанського родовища, що знаходиться на території Олевського району Житомирської області в районі сіл Перга, Рудня Пержанська та Юрове.

Депутати обласної ради від Олевського району Сергій Крамаренко (Радикальна партія О. Ляшка), Олександр Ніколайчук (ВО "Батьківщина") проголосували за погодження продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, циркон-рідкісноземельно-флюоритових руд, титан-апатитових руд, берилію. Вони, напевно, знають, що берилій володіє яскраво вираженою алергічною і канцерогенною дією та вдихання навіть невидимої оку пилюки викликає невиліковне і важке захворювання "бериліоз". Знають так само олевські депутати про екологічні проблеми Іршанська Житомирської області, де видобувають титан апатитові руди, і які проблеми з питною водою викликає видобуток цих руд. У шарах землі так само є інші хімічні елементи, викликають хвороби й отруєння, які будуть накопичуватися у відвалах. Однак це не вплинуло на рішення депутатів і вони легко натиснули кнопки "ЗА". Інтереси яких людей відстоюють ці обласні депутати, приймаючи такі рішення? Олігархів або громади та виборців?

Активісти ''Стоп корупції'' з Житомирщини повідомляють про екологічне лихо в області

Найцікавіше, що на офіційному сайті Житомирської обласної Ради 2 листопада 2017 року було написано, що обласна рада прийняла рішення "Про відмову у погодженні продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами".

Але на тому ж сайті в офіційних документах написано протилежне.

Відео 13 сесії Житомирської обласної Ради в інтернеті ми не знайшли.

Цікаво! До чого ця конспірологія?" – зауважують активісти "СтопКору" з Житомирщини.

Другие новости

Родственник экс-регионала Васадзе и Солоп возводят на Печерске высотное ЖК, чтобы отмыть деньги с Укрзализныци, - журналист

Родственник экс-регионала Васадзе и Солоп возводят на Печерске высотное ЖК, чтобы отмыть деньги с Укрзализныци, - журналист

Журналист Роман Литвин выяснил, что в центре Киева происходит строительство, с которым связан председатель наблюдательного совета компании "Босфорус Девелопмент" Мехмет Вахит Сачаклиоглу