ПоддержатьУкраїнська

Археологи знайшли досі невідомий підвал у Невицькому замку

StopCor
StopCor

StopCor

Археологи знайшли досі невідомий підвал у Невицькому замку

Як передає Укрінформ, про це розповів експерт-дослідник Невицького замку Олександр Дзембас Медіацентру УжНУ

"Під час реставраційних робіт до вежі донжон відновили вхід – раніше він був замурований. Саме там ми й провадили археологічні розкопки. Виявили невелике підвальне приміщення завглибшки 4 метри, завбільшки 11-12 квадратних метрів. Про нього досі було невідомо. Вже тепер можемо стверджувати, що це точно не підземний хід. Це підвал – складські приміщення. І там є перекриття від дерев’яної конструкції – стелажів чи сходів. Зазвичай у таких приміщеннях зберігали харчі та вино. Зброю – ні, бо там волого. У результаті маємо ще одне приміщення, яке може бути функціональним", – сказав Дзембас.

За його словами, в перспективі це приміщення також буде відкритим до огляду. А поки ж там потрібно зміцнювати фундамент.

Крім того, під час першого археологічного дослідження центрального замкового донжону виявлено й індивідуальні знахідки. Наприклад, кований масивний наконечник арбалетної стріли, десятки фрагментів кахлів, розчавлених ґрунтом і камінням. Тепер їх склеюють і реставрують.

Археологи знайшли досі невідомий підвал у Невицькому замку

"Припускаємо, що вони (знайдені фрагменти кахлів – ред.) датуються кінцем XVI – першою половиною XVII століття. Ці кахлі без візерунків і мають різну форму: мископодібні, цибулеподібні, а ще видовжені конічної форми – на інших замках ми таких не знаходили. Найімовірніше, всі вони з однієї печі. Проте, де саме вона розміщувалася, наразі сказати не беремося – кахлі були складені в одному місці на глибині близько 4 метрів. Припускаємо, що їх виявили робітники у ХХ столітті", – розповів представник Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України Володимир Мойжес.

Археологи знайшли досі невідомий підвал у Невицькому замку

Усі знахідки передадуть на постійне зберігання до Закарпатського обласного краєзнавчого музею, доповнивши експозицію ранньомодерного часу.

Археологи знайшли досі невідомий підвал у Невицькому замку

Зазначається, що внутрішню площу центральної башти Невицького замку – донжону – досліджували у межах реалізації ґрантового проєкту "Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття, шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку (перша черга невідкладних робіт)".

Як повідомляв Укрінформ, реставрацію Невицього замку планують завершити до кінця року. Проєктом заплановано відновлення двох веж замку, а також часткова реставрація стін. З державного бюджету на це виділили 9,2 млн грн.

Фото: mediacenter.uzhnu.edu.ua

Джерело: Укрінформ

Другие новости