У Солом’янському районі Києва на замовлення столичної мерії зводять черговий багатоквартирний хмарочос. Посадовці запевняють – усе законно, але фахівці впевнені – забудовником повністю проігноровано ДБН! Хто і чому «забув» про будівельні норми у гонитві за прибутками? І як 16 поверхів «перетворились» на 23? Дивіться про це у матеріалі Альони Середи.
https://www.youtube.com/watch?v=sep61EanKHw
Зазначимо, що на офіційному сайті вже розпочали заманювати покупців. Ціна одного квадратного метра стартує від 24 тисяч гривень. Згодом і продаж анонсують. Ось тільки тут – анічичирк про те, що хмарочос вже фігурує у кількох кримінальних провадженнях.
Зокрема, провадження щодо самоправства відкрили у Солом’янському райвідділку поліції. Адже за інвестиційним договором цей будинок мав лише шістнадцять поверхів, та за рік в експертному звіті їх стало аж двадцять три, що відбулося всупереч всім будівельним нормам.
Як повідомили «СтопКору» у Солом’янському райвідділку поліції, 5 травня 2017 року Солом’янським управлінням ГУ Національної поліції у м. Києві за №1201700090004908 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України. На теперішній час досудове розслідування триває.
«Київрада визначила там згідно з загальним планом 12 поверхів, яке Київрада затвердила. При чому тут розпорядження в 23 поверхи, як таке можна було вчинити?», - зауважує експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба, - «Тобто якась посадова особа підписує містобудівні умови і обмеження, грубо порушуючи інвестиційний план території».
А тепер про самого забудовника. Фірму «Житлоінвестбуд-УКБ», яка виграла конкурс і стала замовником будівництва, на момент затвердження плану очолював В’ячеслав Непоп, який тепер є заступником мера Володимира Кличка. Можливо, саме завдяки цьому у споруди і зросла кількість поверхів?
«Тобто Кличко затвердив бюджет на будівництво, квартири якого зараз продаються як комерційне житло», - ще раз наголошує пан Глеба.
Зазначимо, що під час обговорення муніципальної стратегії Києва народний депутат України Борислав Береза зазначив: ключовою проблемою наразі є те, що люди, які представляють інтереси жителів столиці у Київраді – це саме ті забудовники, представники олігархату чи великого бізнесу, які зацікавлені виключно у своїх прибутках.
Оскільки будівельні роботи поки на початковій стадії, ще є шанс, що забудові скажуть «стоп». А на цьому місці, як колись і планувалося, зазеленіє невеличкий сквер.