ПоддержатьУкраїнська

Голосування ОРДЛО на виборах у Держдуму – у КВУ сказали, що може зробити Україна

StopCor
StopCor

StopCor

Голосування ОРДЛО на виборах у Держдуму – у КВУ сказали, що може зробити Україна

Як передає Укрінформ, про це сказала заступниця директора Комітету виборців України Наталія Линник у ефірі телеканалу "Дом".

Вона нагадала, що Міністерство закордонних справ України вже оприлюднило свою заяву, в якій сказано, що Росія порушує і міжнародне право, і Конституцію, і закони України, роздаючи паспорти та закликаючи українських громадян голосувати на виборах у Держдуму.

"З приводу дій наших західних партнерів — хотілося б побачити від них більш активні дії", — наголосила Линник.

За її словами, українське зовнішньополітичне відомство має також бути більш активним у комунікації щодо цього питання з міжнародними організаціями та країнами-партнерами.

"Можна було б запропонувати МЗС України та іншим відповідальним органам проводити більш активну політику щодо цього питання і, можливо, скликати засідання Організації Об'єднаних Націй. Це потрібно зробити для того, щоб були певні резолюції, які б стали передумовою для подальших санкцій з боку Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки, а також інших членів різноманітних співтовариств цих західних держав, які підтримують основи демократії в світі", — сказала заступниця директора КВУ.

Крім того, Линник зазначила, що поки не підготовлена ​​законодавча база щодо того, як Україна вчинятиме з українцями з ОРДЛО, які отримали російські паспорти і брали участь у виборах до Держдуми Росії.

"Поки не підготовлена ​​законодавча база про вчинки такого роду. Очевидно, що далі в українському законодавстві можна буде прийняти більш м'які заходи. Тому що ніде не гарантовано, що ці люди приймуть таке рішення про голосування не під примусом", — наголосила вона.

На її думку, з боку України не буде жорстких санкцій проти таких людей, а всі страшилки, які поширює щодо цього питання Російська Федерація, невиправдані.

"Просто такими страшилками вони підтримують створені Росією ж міфи про те, що в Україні чекає цих українських громадян, які можливо залишили у себе українські паспорти, взявши паспорти Російської Федерації. Тому українським громадянам, які навіть взяли російські паспорти під примусом або голосуватимуть під примусом, очевидно, що не загрожуватиме нічого з української сторони під час реалізації процесу деокупації і реінтеграції", — наголосила Линник.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із схваленням Центральною виборчою комісією Російської Федерації рішення щодо залучення населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України до запланованих на вересень цього року виборів до Державної думи Федеральних зборів РФ шляхом участі в електронному голосуванні.

Фото ілюстративне: vsim.ua

Джерело: Укрінформ

Другие новости