ПоддержатьУкраїнська

Хмельницький переміг в конкурсі ПАРЄ за просування європейських ідей

StopCor
StopCor

StopCor

Хмельницький переміг в конкурсі ПАРЄ за просування європейських ідей

Українське місто Хмельницький перемогло в конкурсі від Парламентської Асамблеї Ради Європи - 2021 Europe Prize за просування європейських ідей, передає РБК-Україна.

 Фото: ПАРЄ

Зазначається, що Хмельницький активно співпрацює зі своїми 13 містами-побратимами  - Сілістрою у Болгарії, Руставі у Грузії, Шауляєм у Литві, Бєльцями у Молдові, Цеханувом у Польщі, Бором у Сербії, Манізесом в Іспанії, Крамфорсом у Швеції, українським Старобільськом, Кармелем в Ізраїлі, Акваскальєнтес у Мексиці, Модесто у США та Шицзячжуанем у Китаї.

"Місто постійно намагається розширити співпрацю та налагодити економічне, наукове, технічне, культурне партнерство з новими містами. Воно також активно переймається захистом довкілля та має проєкти у цій сфері", - зазначають у повідомленні.

Відзначається, що у Хмельницькому є багато програм для молоді - програми обміну між школами й ВНЗ з навчальними закладами в інших країнах Європи, у школах проводиться День Європи, молодь знайомлять з культурою і традиціями європейських країн через різноманітні події.

Хмельницький з 2003 року відзначає День Європи, організовуючи фестивалі європейської культури з вікторинами й змаганнями, а також організовує зустрічі "Європейських клубів" у навчальних закладах; у дні місцевих та національних свят, як і до Європейського дня мов, вивішують прапор ЄС.

Зазначається, що у 2020 році задля співпраці з містами-побратимами Хмельницький створив унікальний проєкт - онлайн-платформу, на якій є інформація міста і його побратимів про можливості для інвестицій та експорту, з презентаціями стратегічних проєктів.

На фінальному етапі за приз змагалися також німецькі Бамберг і Мюнстер та польське Кельце.

Нагорода Europe Prize, заснована у 1955 році, є найвищою відзнакою, що може бути присуджена європейському місту. Сам приз складається із кубка, диплома і стипендії, яка може бути використана для навчального візиту молоді міста-переможця до європейських установ.

Хмельницький - вже не перше українське місто, що виграє Europe Prize. У 2010 нагороду присудили Харкову, у 2018 році - Івано-Франківську.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні чиновників судитимуть за брехню в деклараціях про доходи.

Другие новости