ПоддержатьУкраїнська

Кличко призначив громадську експертизу лише після скарги активістів Зеленському

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Кличко призначив громадську експертизу лише після скарги активістів Зеленському

Мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про проведення громадської експертизи діяльності КМДА. Про це йдеться у відповіді на запит ВГО «Стоп корупції» до столичної мерії. Розпорядження підписано 7 жовтня - через два місяці після запиту, хоча за процедурою мало б бути видане у семиденний термін. Активісти встигли поскаржитись на бездіяльність мера Президенту і Прем’єр-міністру України.

 Активісти ВГО ''Стоп корупції'' ініціювали громадську експертизу роботи КМДА Фото: СтопКор

Провести громадську експертизу діяльності столичної адміністрації щодо реалізації громадського бюджету столиці. З таким запитом звернулись 10 серпня активісти всеукраїнської організації «Стоп корупції» до керівництва КМДА . Відповідна відмітка про надходження запиту 20 серпня з’явилась в реєстрі КМДА.

Утім столичний очільник чомусь проігнорував запит і протягом тижня не розпорядився провести громадську експертизу, як того вимагає відповідний Порядок, затверджений Кабінетом міністрів України. Постановою КМУ від 5 листопада 2018 року, «Порядок сприяння проведенню громадської експертизи органів виконавчої влади»  передбачає, що Кличко мав би протягом 7 днів видати розпорядження про проведення відповідної громадської експертизи.

Про це розповів голова Шевченківського районного у місті Києві відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Володимир Чеславський.

"Більше ніж 2 місяці тривала боротьба за призначення громадської експертизи з питання громадського бюджету міста Києва. На щастя, на найвищих щаблях української влади почули активістів та належним чином відреагували. А мер у свою чергу  зробив те, що і повинен був зробити: видав розпорядження", - зазначив він.

 За ініціативи ВГО ''Стоп корупції'' Коичко підписав розпорядження про громадської експертизи роботи КМДА у сфері громадського бюджету столиці Фото: СтопКор

13 вересня активісти спрямували скаргу на міського голову до вищих органів влади: до Президента і Прем’єр-міністра України. «Стоп корупції» просили Зеленського та Шмигаля «вжити заходів для того, щоб голова КМДА негайно припинив перешкоджати проведенню громадської експертизи та негайно видав відповідний наказ (розпорядження)». Також активісти просили притягти до відповідальності осіб, з вини яких було порушено встановлений Кабміном Порядок про сприяння проведенню громадських експертиз.

13 жовтня – за місяць після направлення скарги на ім’я Зеленського і Шмигаля – столичні стопкорівці отримали відповідь від мера столиці. Кличко надіслав Розпорядження про проведення громадської експертизи КМДА.

«Провести громадську експертизу діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо громадського бюджету міста Києва…

Визначити начальника відділу моніторингу виконання бюджету Бюджетного управління Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Курінного В. П. відповідальним за взаємодію з громадською організацією «Стоп корупції» під час проведення громадської експертизи щодо громадського бюджету міста Києва…», — йдеться у розпорядженні мера столиці.

 Кличко затвердив заходи в межах громадської еспертизи за ініціативи ВГО ''Стоп корупції'' Фото: СтопКор

У документі також зазначені 10 пунктів заходів із проведення громадської експертизи: усі документи, які столична влада планує надіслати ВГО «Стоп корупції» у межах громадської експертизи.Також мерія планує розмістити висновки громадської експертизи ВГО "Стоп корупції" на сайті громади столиці і розглянуті експертні висновки, які надасть в результаті експертизи громадська організація.

Контроль за виконанням розпорядження міського голови покладено на його заступника Поворозника.

"Зараз готуюсь до громадських слухань. Буде багато про корупцію", -  повідомив ініціатор проведення громадської експертизи  очільник Шевченківського районного у місті Києві осередку "Стоп корупції" Володимир Чеславський.

Нагадаємо:

  • Громадський бюджет існує в місті з 2016 року. Ідея полягає в тому, що кожен киянин може голосувати за запропоновані активістами проєкти або й сам запропонувати свій проєкт. Наприклад, улаштування нічного освітлення вулиць, придбання обладнання для комунальних закладів і шкіл тощо.
  • Як раніше повідомляв "СтопКор",  очільник Шевченківського підрозділу «Стоп корупції» Володимир Чеславський заявляв, що у столиці фактично усувають громаду від прийняття рішень щодо реалізації громадського бюджету.

Другие новости