ПоддержатьУкраїнська

Корупція у самопроголошених республіках може зіграти на руку Україні

StopCor
StopCor

StopCor

Корупція у самопроголошених республіках може зіграти на руку Україні

Корупційна ситуація в самопроголошених республіках на Донбасі може стати інструментом для України, який можна використати для перемоги у війні. Але чи настільки це легко.

Час від часу в новинах проходить інформація про різного роду корупцію в "стройних рядах" самопроголошених сепаратистських республік, так званих "ДНР" і "ЛНР".

Так, 28 липня поточного року координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив, що керівництво "МВС ДНР" відзвітувало про виконану за останні півроку роботу. За результатами проведеної в Донецьку "колегії МВС ДНР" в "закритій" частині підсумкової доповіді відзначається зростання кількості злочинів в окупованих районах Донецької області з тенденцією подальшого загострення криміногенної ситуації, вказується на повсюдне ігнорування місцевим населенням комендантської години і низьку ефективність "правоохоронців" в цілому, причиною чого в першу чергу називається корумпованість "співробітників МВС ДНР". Згідно з доповіддю, протягом тільки червня 2016 року зафіксовано близько 600 фактів корупції в структурних підрозділах так званих "МВС ДНР".

Трохи раніше, на початку червня, керівник банди "Восток" Олександр Ходаковський розповів для 7000news, що у зв'язку з масштабним розкраданням коштів на Донбасі скорочено фінансування терористів з боку Росії.

Корупція у самопроголошених республіках може зіграти на руку Україні

"Дійсно, ми отримали всебічну допомогу з боку Росії, і вона допомогла і допомагає нам вижити. Але потім, як заявляє – і вже не вперше – сам Захарченко, влада стала відірвана від народу, влада стала корупційною. І коли стало зрозуміло, що у нас є потенціал, в тому числі свій власний, але цей потенціал йде корумпованій владі на кишеню, люди почали шукати відповіді на запитання: почекайте, ми з боку Росії надаємо всебічну допомогу, а у вас є власні ресурси, які ви розтягуєте, розпилюєте. Ми повинні напружувати свою економіку, ми повинні позбавляти чогось росіян для того, щоб допомагати вам багатіти? Це неправильно. І з часом обсяги допомоги почали скорочуватися. Для того щоб компенсувати недоотриману допомогу з боку Росії, зараз у нас почалися перекоси в оподаткуванні. Люди повинні віддати все, щоб заповнити ось цю лакуну, яка утворюється" – зазначив Ходаковський (як тут не згадати новину про те, що російські спецслужби розкрили факти привласнення керівництвом самопроголошеної "ДНР" фінансових коштів, що призначалися для виплат найманцям "народної республіки"?)

http://youtu.be/OWPp-gF8ccg

Ще раніше депутати так званої "ДНР" розробили законопроект "Про протидію корупції в республіці". Як повідомив для тамтешніх ЗМІ один з авторів проекту Олександр Черв'як, в "республіці" планується створення нового спеціального органу по боротьбі з корупцією – республіканського антикорупційного агентства.

Цю інформацію, а також сам факт корупції, підтвердив проросійський сепаратист і один з колишніх керівників так званої "ДНР" Андрій Пургін. В інтерв'ю сепаратистському інформагентству "Новоросія" він заявив, що на окупованих проросійськими бойовиками територіях Донбасу процвітає корупція: "Донбас, як і весь світ зараз, переживає катастрофу. А причини поганого стану економіки потрібно шукати в конкретних прізвищах. Наскільки я знаю, вже створюється комітет для боротьби з корупцією, яка у нас досягла жахливих розмірів".

Не краща ситуація і в так званій "ЛНР". Лише в травні цього року співробітники "міністерства внутрішніх справ ЛНР" порушили дві "кримінальні справи" за фактами корупції. Про це місцевим ЗМІ повідомив "міністр внутрішніх справ ЛНР" Ігор Корнет.

Звісно, вірити в те, що корупція в "ЛНР" обмежується лише цими двома випадками не доводиться. Так блогер Степан Разін на politiko.ua в деталях розписує діяльність "військового прокурора ЛНР" Сергія Рахна. Зокрема про те, що з "військовим прокурором" запросто можна домовитись і вільноконвертованою американською валютою анулювати будь-які звинувачення, навіть самі серйозні.

Але це все, так би мовити, наші дні. А ще рік тому ЗМІ так званої "Новоросії" гордо рапортували про те, що "Луганська Народна Республіка починає масштабну кампанію по боротьбі з корупцією на всіх рівнях". Тоді ж глава так званої "ЛНР" Ігор Плотницький заявляв про: "розширення складу і повноважень спеціальної слідчої комісії Народної Ради, створеної для розслідування фактів зловживань".

"Ми з корупцією будемо боротися не в одному окремо взятому міністерстві, а у всіх міністерствах і відомствах, які у нас є. На жаль, корупція існує в кожній державі, але в нашій молодій поки є ці зачатки, ще можна уникнути цього масового явища. Термін роботи комісії буде два тижні, максимум, три. І ось за результатами цієї перевірки будуть зроблені висновки, кому і куди – кого на затримання, кого на звільнення" – ділився амбітними планами Плотницький в жовтні 2015-го року. Як бачимо, віз і нині там.

До цього можна додати ще й корупцію зі сторони Росії, яка "кришує" весь цей парад сепаратизму і тероризму. Згадати хоча б підзабутий вже випадок 2014-го року, коли сепаратисти один поперед одного звинувачували Росію у поставках на Донбас іржавої, несправної та давно списаної зброї, а також зброї часів Другої світової війни.

Щоправда, тут важко стверджувати – сталося це внаслідок корупції в російській армії, чи бажання Кремля "згодувати" сумнівним союзникам неліквіди зі складів, зекономивши на їх утилізації. Адже про ставлення Росії до нових колоній красномовно свідчить і випадок зі старими потертими банкнотами російських рублів, які повинні були бути утилізовані російським Центробанком, а натомість пішли в анексований Крим для виплат кримчанам зарплат та пенсій. Але менше з тим.

Повернімось до корупції. А чи могло бути інакше? Чи могли люди, які за часів режиму Віктора Януковича плодили і примножували цю саму корупцію, отримавши нарешті "волю", різко почати жити інакше? Навряд чи. Чи зможуть в цих "бананових республіках" побороти цю саму корупцію? Однозначно, ні. Тому що сам факт існування цих "республік" є плодом цієї самої корупції. Максимум, що вони вміють – це міняти одних корупціонерів на інших, більш лояльних до себе.

Для України в цьому, звісно ж, є певний позитив. Але не варто переоцінювати цей фактор або, не дай Боже, покладатися на нього в контексті великої перемоги – нам своє робить, як казав класик. В нашій державі корупція також далеко не поборена, що в певній мірі урівноважує сили в цьому компоненті, але не дає великої переваги.

Не радить впадати в ейфорію і кореспондент "Радіо Свобода" Михайло Штекель, який висвітлює хід АТО: "Корупція на окупованих територіях може допомогти окремим громадянам вирішити окремі проблеми (продаж квартири, вивезення родичів, провезення умовно заборонених товарів). Але порушення цих правил не пов'язане з загрозою існування псевдодержави, а значить не буде контролюватися кимось, крім безпосередніх чиновників умовного Луганська і його околиць. Однак, питання так званої держбезпеки, як мені здається, контролюються російськими кураторами, а не місцевими клерками. Перекупити їх значно складніше і передбачає складні спецоперації".

Звичайно, можна тикати пальцем у бік Ахметова, мовляв, попри російську владу в "республіці" йому вдається утримувати майже неушкодженим свій бізнес і навіть на стадіон "Донбас Арена" нікого не пускати. Деякі люди можуть сказати, що при бажанні перемогти будь-якою ціною можна домовитися з Ахметовим, який допоможе вийти на потрібних людей у "ДНР", які зливатимуть важливу інформацію нашим військовим. Теоретично, такі варіанти можливі, але в дуже рідкісних випадках, оскільки у "псевдореспубліках" місцева верхівка разом із російськими кураторами має дуже "солодкі" умови існування. І потрібно запропонувати щось краще для того, щоб купити людину. Не варто забувати і про силу каральних органів, які контролює ФСБ.

Також дехто може зазначити, що корупція, продаж російського палива для військових цілей "на ліво", а також контрабанда зброї, роблять небоєздатною армію терористів. Проте, дивлячись на кількість обстрілів в останній час, таке твердження виявиться хибним.

Тому на даному етапі скористатися корумпованістю влади "Л-ДНР" Україні, на жаль, навряд чи вдасться. Потрібно робити ставку на інші методи боротьби. А от убезпечувати себе від власних корупціонерів, яких легко можуть купити російські спецслужби, про що ми вже розповідали, варто.

http://youtu.be/iVxQWAzcolg

Джерело: depo.ua

Автор: Руслан Рудомський

Другие новости