ПоддержатьУкраїнська

«Ліквідація Анащенка»: як вдалося зірвати провокації спецслужб проросійських бойовиків (частина 1)

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

«Ліквідація Анащенка»: як вдалося зірвати провокації спецслужб проросійських бойовиків (частина 1)

Нещодавно в ексклюзивному інтерв'ю «Фактам» генерал-майор ЗСУ Сергій Кривонос розповів про те, що у лютому 2017 року спецпризначенці знищили у центрі Луганська, напханого бойовиками та їхніми російськими кураторами, начальника «народної міліції» полковника Анащенка. Успішну ліквідацію провели підполковник Сергій Іванчук та сержант Іван Дєєв з 8-го полку спецпризначення. Обидва потім потрапили у полон. Утім, ця інформація не відповідає дійсності.

 Ілюстрація: СтопКор

4 лютого 2017 року мною була оприлюднена інформація, що о 7:50 в окупованому Луганську в районі кварталу Мирний у результаті підриву автомобіля за наказом ватажка «ЛНР» Плотницького був ліквідований начальник управління так званої «народної міліції» самопроголошеної ЛНР полковник Анащенко.

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», Анащенко був фігурантом справи про так званий «державний переворот» проти «глави ЛНР» Плотницького.

Нагадаю, наприкінці вересня 2016 року в окупованому Луганську за звинуваченням у спробі «державного перевороту» були заарештовані самопроголошений «заступник командувача народної міліції ЛНР» Віталій Кисельов і «експрем'єр» Геннадій Ципкалов. 24 вересня мала відбутися очна ставка Кисельова і Ципкалова, проте напередодні Ципкалов нібито повісився в камері. Під час допитів Кисельов дав свідчення про коло осіб, причетних до спроби «державного перевороту». Серед тих, про кого дав свідчення Кисельов, були «міністр сільського господарства і продовольства ЛНР» Сергій Литвин і власне Анащенко.

27 грудня 2016-го з окупованого Луганська надійшло повідомлення про смерть 43-річного Литвина нібито від інфаркту. Примітно, що усунення Анащенка російські куратори не стали прикривати постійною практикою серцевих нападів, а вирішили ліквідувати останнього шляхом підриву автомобіля.

 Фото з відкритих джерел

Варто зазначити, що «державний переворот» проти «глави ЛНР» Плотницького — це оперативна комбінація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» з метою створення штучного конфлікту в середовищі ватажків бойовиків «ЛДНР». Широкому загалу деталі цієї операції стали відомі після пресконференції у Москві колишнього співробітника СБУ підполковника Прозорова, який заявив про те, українські спецслужби проводять операцію «Павуки в банці», яка спрямована на дискредитацію та нейтралізацію керівників силових структур «ДНР» і «ЛНР».

За повідомленням місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», 5 лютого 2017 року в окупованому Луганську співробітниками «МВС ЛНР» було затримано трьох осіб на чолі з польовим командиром бойовиків на псевдо «Шаман».

«Шаман» – Мулієв Шаміль Рашидович, 20.05.1965 р.н., громадянин Росії, начальник розвідпідрозділу 2-го АК. Проживає за адресою: м. Первомайськ, вул. Дзержинського. У 2015 році прибув на територію окупованих районів Луганської області з анексованого Криму і вступив до лав бойовиків бригади «Привид». Мав особистий конфлікт із командиром бригади «Привид» О.Мозговим, якого звинуватив у продажі зброї та воєнних трофеїв.

Під час затримання співробітниками «МВС ЛНР» була вилучена зброя, вибухівка та схема пересування автомобіля Анащенка. Справу було передано до «МДБ ЛНР».

 Олег Анащенко Фото з відкритих джерел

Того ж дня місцеві джерела аналітичного відділу ГІ «Права Справа» отримують інформацію, що співробітниками «МДБ ЛНР» готується пресконференція за участі затриманого напередодні «майора ЗСУ». Також повідомляється, що український офіцер під тортурами змушений був узяти на себе відповідальність за організацію та виконання вбивства начальника «народної міліції» полковника Анащенка.

За інформацією місцевих джерел ГІ «Права Справа», тоді у полон потрапило семеро українських розвідників. Одного з полонених під час допиту показово забили ногами, щоб здійснити психологічний тиск на інших.

6 лютого російське видання «Росбалт» з посиланням на «Міністерство державної безпеки ЛНР» повідомило про затримання співробітниками «міністерства» особи, причетної до ліквідації ватажка бойовиків Олега Анащенка. За версією співробітників «МДБ ЛНР», затриманий є майором Збройних Сил України. На сайті публікують «подробиці» затримання «офіцера», який начебто намагався покинути окуповану територію Луганська, переодягнувшись у жіночий одяг.

З метою нейтралізації медійної активності російських спецслужб аналітичним відділом ГІ «Права Справа» проводиться низка оперативних заходів, а саме: вкидання в інформаційний простір інформації, яка спростовувала наявні факти та перемикала увагу на негідний об’єкт.

Аналітичним відділом ГІ «Права Справа» поширюється інформація, що затриманим «МДБ ЛНР» майором ЗСУ, який начебто намагався покинути окуповану територію Луганська, переодягнувшись у жіночий одяг, є підставна особа – бойовик-гей Віктор Коломойцев.

Віктор Коломойцев, 24.05.1990 р.н., проживає за адресою: Донецьк, пр. Київський, 1а. Військова служба: Україна, А0281 м. Житомир, 2009-2012. З 2014 р. — в/ч 08805, Росія.

 Віктор Коломойцев (зліва) Фото з відкритих джерел

Напередодні затримання в Луганську «майора ЗСУ» в лавах 5-ї стрілецької мотопіхотної бригади «Оплот» зафіксували двох бійців нетрадиційної сексуальної орієнтації. Під час любощів затримали Віктора Коломойцева та Едуарда Полиннікова. За інформацією місцевих джерел ГІ «Права Справа», Коломойцев був змушений терміново, щоб уникнути фізичної розправи, покинути територію «ДНР» і переїхати у «ЛНР». На території «братньої ЛНР» він був затриманий співробітниками «МДБ ЛНР».

Оприлюднена аналітичним відділом ГІ «Права Справа» інформація щодо намірів бойовиків унеможливила проведення запланованої «МДБ ЛНР» пресконференції.

Варто зазначити, що анонсована на 6 лютого пресконференція «МДБ ЛНР» відбулася лише 10 березня 2017 року. На вже згаданій пресконференції «міністр» Пасічник озвучує інформацію, що «МДБ ЛНР» має в своєму розпорядженні інформацію про підготовку спецслужбами України замаху на співробітників міжнародних місій, що працюють у так званій «ЛНР». За версією спецслужб бойовиків, планувалося проведення провокацій і терактів, як у місцях проживання, так і в місцях дозвілля співробітників місії.

Примітно, що 6 березня аналітичний відділ ГІ «Права Справа» оприлюднює інформацію, що в місті Луганськ і в районі населеного пункту Станиця Луганська співробітниками «МДБ ЛНР» під виглядом українських диверсійно-розвідувальних груп планується проведення низки провокаційних акцій проти членів місії ОБСЄ.

Фактично Пасічник цитує повідомлення аналітичного відділу ГІ «Права Справа».

На жаль, змушений констатувати, що українськими спеціальними службами була проігнорована інформація «Права Справа» щодо підготовки бойовиками низки диверсійних акцій проти членів місії ОБСЄ.

23 квітня, близько 10:17, під час здійснення патрулювання поблизу села Пришиба Слов'яносербського району Луганської області підірвався автомобіль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, унаслідок чого один спостерігач загинув і двоє дістали поранення.

Під час самої пресконференції очільнику «МДБ ЛНР» було поставлене запитання з приводу того, що ще до появи офіційного повідомлення про затримання диверсантів (10 березня 2017 року), українські ЗМІ почали спростовувати інформацію щодо причетності українських спецслужб до ліквідації Анащенка. Відповідаючи на запитання журналіста, очільник спецслужб бойовиків Пасічник зауважив, що на випадок провалу в українських спецслужб є план локалізації його наслідків, в тому числі він включає відвернення уваги. Здійснюється це шляхом вкидання в інформаційний простір інформації, яка спростовує наявні факти та перемикає увагу на негідний об’єкт. На думку Пасічника, саме ці ознаки вказують на причетність спеціальних служб.

Фактично, очільник «МДБ ЛНР» змушений був визнати ефективність роботи аналітичного відділу ГІ «Права Справа» щодо протидії запланованої «МДБ ЛНР» інформаційної провокації, яка мала на меті дискредитацію ЗСУ та українських спеціальних служб.

Примітно, що це не перша подібна провокація з боку співробітників «МДБ ЛНР», які покликані імітувати бурхливу діяльність цієї структури. Як повідомлялося раніше, 13 серпня 2015 року співробітниками «МДБ ЛНР» планувалося проведення пресконференції з начебто затриманими напередодні членами диверсійної снайперської групи українських патріотів.

Аналітичний відділ ГІ «Права Справа» повідомляв, що за затриманих членів українського підпілля на пресконференції виступатимуть дві «підсадні качки» з лав бойовиків «МДБ ЛНР». За задумом співробітників «МДБ ЛНР» «учасники підпілля» повинні були повідомити журналістам неправдиву інформацію щодо отриманого від українського командування наказу про теракти в місцях масового скупчення мирного населення, а також щодо намірів провести замахи на керівників «ЛНР». Оприлюднення інформації аналітичним відділом ГІ «Права Справа» щодо намірів бойовиків унеможливило проведення цієї пресконференції.

Продовження – у наступному випуску блогу. Далі буде.

Другие новости