ПоддержатьУкраїнська

Музей Революції Гідності відреагував на інцидент з інсталяціями на алеї Героїв Небесної сотні

StopCor
StopCor

StopCor

Музей Революції Гідності відреагував на інцидент з інсталяціями на алеї Героїв Небесної сотні

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в офіційному роз'ясненні Національного музею Революції гідності щодо появи 17 серпня тимчасових конструкцій на алеї Героїв Небесної сотні.

В ньому зазначається, що алею Героїв Небесної сотні передано Музею в користування для облаштування меморіально-музейного публічного простору. Музей не може перешкоджати руху людей на алеї, проведенню будь-яких мирних акцій і заходів, як державних, так і громадських.

“Про необхідність облаштувати простір алеї Героїв Небесної сотні для відзначення 30-ї річниці незалежності України Музею повідомили усно – планується інсталяція, яка символізуватиме шлях українців до проголошення незалежності від трипільських часів до сьогодення. Ми наголошували, що при цьому слід дотримуватися необхідних правових процедур, неприпустимо вносити будь-які зміни в народний меморіал, конструкції не повинні пошкоджувати бруківку, всі дії мають бути офіційно погодженими з Офісом Генерального прокурора, просили інформувати нас письмово. Також представники Музею, зі свого боку, звернули увагу на неприпустимість дій, меседжів та візуального ряду, які можуть ображати пам’ять Героїв Небесної сотні”, - повідомили в Національному музеї Революції гідності, додавши, що офіційний лист із детальнішим описом планованого облаштування алеї на їхню адресу від організаторів заходів не надходив.

Там також зауважили, що, згідно з правилами проведення публічних заходів у центрі Києва, такі заходи відповідно до затверджених процедур погоджуються у КМДА, а балансоутримувачів території, на якій відбуваються заходи, ставлять до відома. Адміністрації Музею про такі заходи офіційно ніхто не повідомляв.

Отже, зазначають автори роз'яснення, музейно-меморіальний комплекс не уповноважений забороняти чи дозволяти такі заходи, як і впливати на їхні сценарії.

“Проте ми завжди звертаємо увагу організаторів на меморіальний статус алеї Героїв Небесної сотні та дбаємо про збереження пам’яток, пов’язаних із Революцією гідності. Вважаємо, що ситуацію, яка склалася, спричинено насамперед відсутністю усвідомлення статусу алеї Героїв Небесної сотні та значення подій, що відбувалися на ній, а також браком комунікації організаторів, зокрема органів влади, з громадськістю. Врешті демонтаж конструкції активістами – неминуча альтернатива в ситуації, коли не вжито заходів для інформування громадськості, співпраці та порозуміння з нею”, - наголосили музейники.

Вони акцентували, що вважають запорукою однозначного сприйняття у суспільстві алеї як меморіального простору появу на цьому місці Меморіалу Героїв Небесної сотні.

А також застерегли політиків від спроб перетворювати меморіальний простір, як і загалом пам’ять про Небесну сотню, на об’єкт політичних спекуляцій та політичного протиборства, що спостерігали на алеї. І закликали громадськість, ЗМІ та свідомих політиків у своїх публічних заявах і висновках керуватися принципом неупередженості, перевіряти інформацію, не маніпулювати вирваними з контексту словами, подавати інформацію без спекуляцій, пересмикування та замовчування фактів.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний директор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло розповів, що у Києві на Алеї Героїв Небесної сотні встановлять декорації для святкової постановки до Дня Незалежності, яка зображатиме історію України від давніх часів до сьогодення.

Він зазначив, що музею концепція відома усно, але письмово до них ніхто не звертався та ніхто не повідомляв, що будуть саме такі конструкції і саме там їх будуть встановлювати.

Окрім того, столичний мер Віталій Кличко також заявив, що конструкції в радянському стилі на Алеї Героїв Небесної сотні є “недоречними”.

Водночас, група людей самовільно зруйнувала вже встановлені декорації, сталися сутички з поліцією. Є затримані.

Після цього на Алеї Героїв Небесної сотні розпочався демонтаж конструкцій.

Джерело: Укрінформ

Другие новости

186,6 млн. грн. 'боевых' выплатили не воюющим военнослужащим — Минобороны

186,6 млн. грн. "боевых" выплатили не воюющим военнослужащим — Минобороны

На практике выявлено, что некоторые военнослужащие, находящиеся в постоянных пунктах дислокации и выполняющие функции, не связанные с прямым участием в боевых действиях, получали дополнительные выплаты