ПоддержатьУкраїнська

На королівському весіллі загинуло 139 людей

StopCor
StopCor

StopCor

На королівському весіллі загинуло 139 людей

Австрійська принцеса Марія Антуанетта 15 травня 1770-го вийшла заміж за 15-річного майбутнього короля Франції Людовіка XVI. На погано організованому гулянні загинули 139 простолюдинів.

Марія-Антуанетта народилась 1755-го у Відні і була 15 дитиною Марії-Терезії та імператора Франца I Лотаринзького. Укладення шлюбу між австрійською ерцгерцогинею Марією-Антуанеттою і дофіном Франції мало стати останнім і найграндіознішим союзом між династіями Бурбонів і Габсбургів, а також посилити мир між Францією і Австрією.

Одруження відбулося 15 травня і тривало до кінця місця. Кульмінацією повинні були стати народні гуляння 30 травня на площі з музикою, феєрверком, вином, хлібом і м'ясом за рахунок казни. Народ товпився, ситуація ускладнювалася присутністю на площі будівельних котлованів.

Піротехнічні ракети з тріском і шипінням вибухали в натовпі, викликаючи паніку. Люди почали втікати, наштовхувалися один на одного, падали в котловани або були затоптані натовпом. В результаті погано організованого свята загинули 139 людей і сотні були поранені. Загиблих поховали на кладовищі Святої Мадлен. Винних не покарали.

Марію Антуанетту ненавиділи за екстравагантний спосіб життя у роки, що передували Французькій революції, коли багато французів ледь могли собі дозволити прогодувати родини. З самого початку революції королева стала запеклим ворогом конституційно-демократичного режиму. Вона потайки вивезла свої ювелірні коштовності до родини в Австрію, перед невдалою спробою втекти з Франції разом з Людовиком XVI та їхніми дітьми. В 1793 році у віці 37 років її стратили.

Джерело: Gazeta.ua

Другие новости