ПоддержатьУкраїнська

На Сході України представники громадської ініціативи зірвали криваву провокацію спецслужб бойовиків

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

На Сході України представники громадської ініціативи зірвали криваву провокацію спецслужб бойовиків

На Луганщині завдяки злагодженим діям представників громадської ініціативи вдалося зірвати криваву провокацію спецслужб бойовиків так званої «ЛДНР». Про це повідомив воєнний експерт, голова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

 Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

За його словами, днями спецслужби самопроголошеної «ЛНР» оприлюднили інформацію, що в результаті контррозвідувальних заходів начебто попереджена диверсія СБУ, яка була спрямована на здійснення теракту в місцях масового скупчення громадян.

У повідомленні пресслужби «МДБ ЛНР» зазначалося, що «23 серпня поточного року, напередодні святкування 30-ї річниці Дня Незалежності України, іноземні спецслужби планували здійснити теракт в місті Красний Луч Луганської Народної Республіки в місці масового скупчення громадян».

За твердженням бойовиків, нібито українські спецслужби планували підірвати чотири саморобні вибухові пристрої із засобами дистанційного ініціювання на центральній алеї міста на вулиці Леніна в районі площі імені Кірова та середньої школи №10.

За версією «МДБ ЛНР», за вказівкою «куратора» саморобні вибухові пристрої були вилучені «агентом» української ДРГ зі схованки, яка нібито розташовувалася на центральному кладовищі міста Красний Луч (після перейменування – Хрустальний). Надалі, ввечері 23 серпня, «агент» нібито мав закласти вибухові пристрої в урни на центральній алеї міста Красний Луч і підірвати їх у момент масового скупчення людей на площі.

У «МДБ ЛНР» відзначили, що ймовірній диверсії вдалося запобігти. Усю відповідальність за проведення теракту «МДБ ЛНР» покладає на керівництво СБУ й офіційну київську владу, звинувачуючи їх у порушенні Мінських домовленостей.

Примітно, що 13 серпня, тобто за десять днів після «теракту», якому начебто вдалося запобігти, в українських ЗМІ була опублікована інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про те, що співробітники «МДБ» готують на території «ЛНР» низку терактів, що мають на меті звинуватити українські спецслужби у численних жертвах серед цивільного населення.

«13 серпня поточного року в ефірі "4 каналу" та "Денний Live" мною була оприлюднена інформація щодо можливих провокацій спецслужб "ЛНР". Зокрема, повідомлялося про передислокацію з території РФ в окупований Луганськ окремих підрозділів спецпризначення ЗС РФ. Повідомлялося про місця їх розквартирування в окупованому Луганську, а саме — готель "Турист". Крім того, наголос робився на можливості проведення спецслужбами "ЛНР" терактів проти учасників спостережної місії ОБСЄ», – зазначає Дмитро Снєгирьов.

Він також наголосив, що це далеко не перший випадок, коли так звані «контрдиверсійні операції» співробітників «МДБ» мають характер інформаційної активності, а не відповідають реальному стану речей.

Так, наприкінці квітня 2017 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» отримав оперативну інформацію, що в окупованому Луганську російські спецслужби проводять відбір місць масового скупчення людей, інфраструктурних об’єктів і працюють над сценаріями організації терористичних актів.

З метою унеможливлення кривавих терористичних нападів 8 травня 2017 року «Права Справа» оприлюднила інформацію про підготовку співробітниками «МДБ ЛНР» серії вибухів 9 травня під час проведення параду в центральній частині Луганська. За інформацією місцевих джерел організації, підриви планувалося провести за допомогою вибухівки, яку мали закласти у кількох місцях масового скупчення людей. Метою провокації мала стати велика кількість жертв серед цивільного населення.

«За сценарієм російських кураторів, у вибухах в Луганську мали звинуватити бійців 8-го окремого полку спецпризначення ССО МО України, які у лютому були захоплені бойовиками у полон. Як повідомлялося раніше, у лютому 2017 року бойовики захопили у полон бійців 8-го окремого полку спецпризначення ССО МО України. За інформацією місцевих джерел ГІ "Права Справа", тоді у полон потрапило семеро українських розвідників. Одного з полонених під час допиту показово забили ногами, щоб здійснити психологічний тиск на інших», – коментує пан Снєгирьов.

Примітно, що 19 травня, за десять днів (!) після оприлюднення інформації ГІ «Права Справа», на офіційному сайті «міністерства державної безпеки "ЛНР"» з'являється інформація про затримання в окупованому Луганську української диверсійно-розвідувальної групи.

21 листопада 2018 року спецслужби самопроголошеної «ДНР» оприлюднили інформацію, що в результаті контррозвідувальних заходів начебто вдалося запобігти диверсії СБУ, яка була спрямована на зрив виборів так званого «голови республіки».

У повідомленні пресслужби «МДБ ДНР» зазначалося, що 11 листопада в підсобному приміщенні однієї з «виборчих дільниць» було затримано «агента СБУ». За словами пресофіцера «МДБ ДНР» М.Попова, затриманий нібито намагався передати вибуховий пристрій члену дільничної комісії, щоб той заклав пристрій в урну з виборчими бюлетенями.

За версією спецслужб бойовиків, вибуховий пристрій мав спрацювати після транспортування урни в «центрвиборчком». Згодом унаслідок вибуху мала початися масштабна пожежа, яка могла призвести до численних жертв серед мирного населення. У «МДБ ДНР» відзначили, що диверсії вдалося запобігти, а «агента» – затримати.

«Організація зазначеної диверсії підтверджує наміри київського режиму зі зриву демократичного виборчого процесу в республіці», – заявив М.Попов.

Привертає увагу той факт, що повідомлення пресслужби «МДБ ДНР» про «диверсію» СБУ, якій запобігли, з'явилося лише 21 листопада, тобто за десять днів після затримання «диверсанта».

На думку експерта, пояснюється це тим, що ще 10 листопада 2018 року в українських ЗМІ була опублікована інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про те, що на 11 листопада співробітники «МДБ» готують серію вибухів під час проведення псевдовиборів. Теракти планували провести за допомогою вибухівки, яку мали закласти у кількох місцях масового скупчення людей. За інформацією ГІ «Права Справа», метою провокації мало бути максимальне ураження та велика кількість жертв серед цивільного населення.

Крім того, була оприлюднена інформація, що напередодні проведення псевдовиборів між «міністерствами державної безпеки» квазіреспублік був підписаний меморандум про взаємодію на випадок надзвичайних ситуацій, а саме — терактів у «столицях» обох «республік». Акцент робився на тому, що спецслужбами бойовиків готуються провокації як на території «ЛНР», так і «ДНР». Мета провокації – звинуватити спецслужби України в проведенні терактів і зриві виборів так званого «глави республіки».

«Звертаю увагу, що з 23 до 27 серпня 2021 року на територіях окупованих районів Луганської і Донецької областей проходили спільні навчання силового блоку окупантів. Легендою навчань був "пошук диверсантів". Фактично повторювався сценарій подій листопада 2018 року, коли "міністерствами державної безпеки" квазіреспублік проводилися спільні навчання на випадок так званих "надзвичайних ситуацій", а саме – теракту», – підкреслив пан Снєгирьов.

Він також додав, що метою всіх цих кривавих терористичних сценаріїв російських спецслужб є відвертання світової уваги від відповідальності Росії за війну на Сході України, виправдання російської агресії, а також позбавлення України світової підтримки та її міжнародна ізоляція. Оскільки, за словами експерта, політичному керівництву Росії вкрай потрібно зробити Україну державою-терористом, щоб вийти з формату Мінську та позбутися економічних санкцій.

Зауважимо, 24 серпня в українських ЗМІ з’явилась інформація про те, що у військовий клінічний госпіталь №1602 Південного військового округу збройних сил Росії в Ростові з окупованої території Сходу України доставлено тіло Кагиза Манакова. Останній є підполковником Збройних Сил Росії. Понад те, він – заступник начальника курсу спеціальної підготовки 54 центру підготовки розвідувальних підрозділів збройних сил Росії «Владикавказ». Причина смерті – несумісне з життям одиничне кульове поранення.

Другие новости