«Адаптивний поріг» на ЗНО з української мови буде стосуватись тільки представників національних меншин, лише одного предмета і буде вимірюватись лише по тих областях де ці національні меншини проживають, - повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка.
Передумовою запровадження так званого «адаптивного порогу» керівник центру назвав занепокоєння рівнем володіння українською мовою представниками національних меншин, які здобували загальну середню освіту у закладах, де мовою навчання є не слов’янська мова.
«Це Одеська область – румуни, молдавани, це Чернівецька область – румуни і Закарпатська область – угорці. Результати складання української мови і літератури україномовними абітурієнтами в цих областях будуть підґрунтям для визначення адаптивного порогу для національних меншин», - зазначив він.
Директор УЦОЯО пояснив як цей показник буде вимірюватись.
«Якщо експертна комісія встановить поріг з української мови і літератури в 23 бали, і в межах всієї України відсоток тих, хто не подолає, буде десь 10% приблизно, а серед національних меншин він буде аж 25%, а на території названих мною областей українці не складуть, не подолають поріг 18%, то тоді адаптивний поріг буде знаходитись на рівні оцих 18% і, можливо, він буде становити 20-21 тестовий бал», - пояснив пан Бойко.
Які ще нововведення чекають цього року на абітурієнтів, читайте у повній версії інтерв’ю за посиланням "ЗНО-2019: чого чекати – в Українському центрі оцінювання анонсували нововведення"