ПоддержатьУкраїнська

Напад на «Схеми»: у посольствах США і Британії прокоментували ситуацію

StopCor
StopCor

StopCor

Напад на «Схеми»: у посольствах США і Британії прокоментували ситуацію

Про це йдеться в заяві посольства США, переданій «Європейській правді», повідомляє Укрінформ.

«Ми стурбовані повідомленнями про неналежну поведінку щодо журналістів Радіо Свобода в Укрексімбанку. Вільні ЗМІ відіграють життєво важливу роль в демократії, і репортери повинні мати можливість вести свою роботу без переслідувань або залякування. Ми сподіваємося на ретельне і прозоре розслідування подій», - йдеться в заяві.

Занепокоєння у зв'язку з нападом на журналістів також висловила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Стурбована повідомленнями про неналежну поведінку щодо журналістів Радіо Свобода з боку представників державного Укрексімбанку», - написала вона у Твіттері.

Сіммонс наголосила, що будь-які напади на медіа неприпустимі. «Рада чути, що поліція розпочала розслідування», - додала посол.

Як повідомляв Укрінформ, знімальна група програми «Схеми» заявила про напад під час інтерв'ю з главою Укрексімбанку.

За інформацією журналістів, голові правління цієї фінустанови Євгену Мецгеру не сподобалося одне із запитань, після чого охорона застосувала силу до оператора, відібрала техніку та флешку із записаним відео. Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене, повідомили журналісти.

Столичні правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів (за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Своєю чергою АТ «Укрексімбанк» заявляє, що вбачає у діях журналістів програми «Схеми» ознаки протиправного заволодіння інформацією, а також порушення етичних норм. У банку наголошують, що інформація, яка запитувалася, відповідно до статті 60 закону України «Про банки і банківську діяльність», є банківською таємницею, яку банки зобов'язані зберігати, у тому числі шляхом обмеження кола осіб, що мають доступ до неї.

Джерело: Укрінформ

Другие новости